У Гундяєва вирішують, чи їхати на Всеправославний собор

Синод РПЦ 13 червня збереться на екстрене засідання у зв'язку з відмовою ряду церков брати участь у Всеправославному соборі на острові Крит

Не виключено, що представники РПЦ також можуть не поїхати в Грецію, повідомляє depo.ua з посиланням на NEWSru.com.

"Засідання Священного синоду відбудеться для обговорення надзвичайної ситуації, що склалася після відмови низки помісних православних церков брати участь в роботі Всеправославного собору, проведення якого було заплановано на Криті 18-27 червня 2016 року", - пояснив журналістам глава Відділу Московського патріархату із взаємодії з суспільством і засобами масової інформації Володимир Легойда.

Тим часом голова Відділу зовнішніх церковних зв'язків Московського патріархату (ВЗЦЗ МП) митрополит Волоколамський Іларіон заявив: "Це дуже відповідальне рішення, від якого багато в чому залежить подальша доля Православної церкви: Чи будемо ми жити в мирі та однодумності з іншими помісними Церквами чи ж будемо жити в конфліктах, суперечках і сварках. Ми знаємо, що в історії Церкви завжди діяв і буде діяти Святий Дух. І віримо, що Святий Дух підкаже нам правильне рішення".

У Московському патріархаті заявили, що проводити Всеправославний собор безглуздо без урахування думки всіх помісних православних церков.

Раніше Грузинська, Сербська, Болгарська і Антіохійська церкви висловилися за те, щоб відкласти проведення собору, який не скликався понад тисячу років і готувався понад півстоліття. 

Вони незадоволені змістом низки документів, які вже затвердили для собору. У тому числі це стосується відносин православної церкви з іншими християнськими конфесіями.

Православні вимагають, щоб католиків і протестантів "називали не церквами, а єретиками, які відкололися від православної церкви як єдиноістинної".

Якщо делегація Московської патріархії вирішить слідом за болгарами, сербами і грузинами не їхати на Крит, значить РПЦ не визнає рішень собору.

Але Константинопольський патріархат дав зрозуміти, що ці рішення все одно будуть обов'язковими для всіх церков, в тому числі тих, хто в ньому участі не брав.

Для обговорення на соборі затверджено шість тем: відносин Православної церкви з іншим християнським світом, посту, шлюбу, церковної місії в сучасному світі, опіки над православними в діаспорі, способи проголошення автономії Православних церков. Окремо передбачалося ще прийняти послання собору.

Майбутній собор не є за своїм статусом Вселенським. На відміну від древніх вселенських соборів він не покликаний вирішувати питання догматичного характеру, не вноситиме нововведень в канонічний лад і в літургійне життя.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme