У Франції з'явиться ще один пам'ятник Анні Київській

У Тулузі навесні наступного року буде встановлено пам'ятник королеві Франції і дочці князя Ярослава Мудрого Анні Київській

Depo.Світ
23 жовтня 2017 16:02
ФОТО: depo.ua

Про це повідомляє Depo.ua з посиланням на прес-служба КМДА.

Пам'ятник є точною копією скульптури, встановленої на Львівській площі в Києві в листопаді 2016 року. Репліка скульптури була передана міській владі Тулузи мером столиці Віталієм Кличком.

"Київ з Тулузою пов'язує не тільки більше 40 років побратимства, але й спільна історія двох країн. І ми робимо все, щоб люди про це пам'ятали. Як в Україні, так і у Франції", - заявив Кличко.

Мерія Тулузи планує встановити пам'ятник навесні 2018 року біля одного з храмів в історичній частині міста.

У Франції вже є один пам'ятник Анні Київській - у 2005 року скульптуру дочки Ярослава Мудрого було встановлено у містечку Санліс у передмісті Парижа.

Нагадаємо, в травні цього року між Україною і Росією розгорілася суперечка про походження королеви Франції Анни Київської після того, як президент РФ Володимир Путін під час відвідування Версаля назвав її "русской". Спочатку слова Путіна заперечив президент Петро Порошенко, а потім дискусія перейшла на рівень міністерств закордонних справ двох країн і стала приводом для Twitter-битви між офіційними записами України та Росії в соцмережі.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Світ