У Будапешті пройшов марш неонацистів

У суботу, 7 лютого, близько 600 неонацистів з усього Європейського континенту зібралися в Будапештському парку, щоб провести "День честі" в пам'ять про спробу прориву нацистських сил у 1945 році, які потрапили в облогу

У Будапешті пройшов марш неонацистів…

Про це повідомляє видання Al Jazeera, передає Depo.ua.

Люди, одягнені в чорний одяг, несли прапори своїх ультраправих рухів і поклали квіти на честь нацистів Німеччини і їх колаборантів.

"У нас сьогодні одні і ті ж вороги, як і 75 років тому", – заявив присутнім в суботу Матіас Дейда з крайньої правої німецької групи Die Rechte. "Ворога не кличуть Мюллер або Майер. Ні, нашого ворога звуть Ротшильд або Гольдман і Сакс".

Фото: Michael Colborne/Al Jazeera

Фото: Presse Service Wien

Хода не минула без протесту. Антифашистські демонстранти організували два окремих зібрання, в яких взяли участь близько 300 демонстрантів, які скандували, били в барабани, щоб спробувати заглушити присутність вкрай правих, які перебувають менш ніж в 100 метрах, під захистом кордону поліції.

Після так званих пам’ятних заходів, за попередніми даними, кілька тисяч людей взяли участь в нічному марші з Будапешта.

Угорська поліція спочатку заборонила демонстрацію. Потім суд в Будапешті зняв заборону, пославшись на право зборів. Захід закінчився без пригод.

Довідка: У лютому 1945 року нацистсько-союзна Угорщина була близька до капітуляції, і радянська Червона Армія вже окупувала більшу частину Будапешта. Нацистські сили і їх угорські колаборанти ховалися на схилах пагорбів над замерзлою річкою Дунай, чекаючи неминучого.

У розпачі майже 30 000 з них, включаючи мирних жителів, спробували прорватися через радянську облогу, щоб дістатися до контрольованої нацистами території. Але не змогли. Лише кілька сотень вдалося прорватися, інші або потрапили в полон, або були вбиті. Будапешт здався Радам через два дня.

Нагадаємо, після прийняття нового українського закону про освіту у вересні 2017 року між Україною та Угорщиною розгорівся дипломатичний конфлікт. Норми "мовної статті" закону, на думку угорської сторони, обмежують можливості отримання етнічними угорцями освіти рідною мовою. Після прийняття закону в Угорщині неодноразово заявляли про намір не підтримувати важливі для офіційного Києва міжнародні рішення.

 

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme