У Брюсселі стартує саміт НАТО (ТРАНСЛЯЦІЯ)

Сьогодні, 11 липня, у Брюсселі розпочинає роботу дводенний саміт НАТО, головною подією якого обіцяє стати обговорення союзниками витрат на оборону

Як повідомляє Depo.ua, крім делегацій 29 країн-учасниць самого альянсу, до роботи в різних форматах запрошені керівники десятків держав-партнерів, в тому числі учасників місії "Рішуча підтримка" в Афганістані.

Окремим пунктом програми, незважаючи на позицію Угорщини через мовне питання, стане засідання Північноатлантичної ради НАТО разом із запрошеними на нього Україною і Грузією.

Очікується, що на зустрічі в Брюсселі члени альянсу ухвалять нові рішення, спрямовані на підвищення військової мобільності та готовності сил, а також на зміцнення безпеки в Європі і навколо неї, в тому числі за допомогою посилення стримування і оборони.

Також на саміті планується остаточно затвердити ініціативу щодо забезпечення готовності сил "4 по 30", яка передбачає формування до 2020 року оперативного ешелону в складі 30 механізованих батальйонів, 30 авіаційних ескадрилій та 30 бойових кораблів, готових до використання протягом 30 днів.

окрім того, країни НАТО, як очікується, схвалять рішення щодо великого оновлення структури органів військового управління, включаючи створення двох нових командних структур для забезпечення швидкого перекидання сил НАТО в регіоні Атлантики і в Європі. Планується також порушити питання модернізації сил і засобів цивільної оборони, зміцнення кібербезпеки, в тому числі за допомогою створення нового Центру кібероперацій, і протидії "гібридним загрозам".

На саміті також планується підтвердити політику "відкритих дверей", обговорити питання запрошення Македонії в альянс тощо.

Нагадаємо, сьогодні президент України Петро Порошенко відбув у Бельгію для участі у заходах саміту НАТО.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна

Мітки: #НАТО