У британських білок знайшли проказу, яка лютувала у Середньовіччі

Від цієї давньої невиліковної хвороби загинуло кількадесят білок на території Великої Британії та Ірландії

Про це повідомляє Depo.ua із посиланням на РИА "Новости".

Біологи випадково з'ясували, що звичайні білки в Британії є рознощиками того штаму проказної палички, яка викликала епідемію цієї небезпечної хвороби в середньовічній Європі, йдеться в статті, опублікованій в журналі Science.

"Не варто панікувати. Автохтонну проказу не фіксували в Великобританії вже кілька десятиліть. З іншого боку, ми не можемо виключити ймовірність вкрай рідкісних "місцевих" випадків зараження цією хворобою, про які не знали медики або які були неправильно продіагностовані. Потрібно просто вести спостереження в рамках програми боротьби з проказою, яку проводить ООН", - заявив Андрей Беньяк з Вищої політехнічної школи Швейцарії в Лозанні.

Як розповідає Беньяк, вчені раніше вважали, що проказа безслідно зникла в кінці Середньовіччя, причини чого залишалися невідомими. Вивчаючи кілька незвичайних випадків смертей білок в деяких регіонах Шотландії, Ірландії та Англії, британські та швейцарські генетики виявили, що насправді середньовічна проказа нікуди не зникла.

Зібравши кілька тушок білок і піймавши кілька заражених особин, вчені з подивом виявили, що вони були заражені двома вкрай нетиповими для цих гризунів мікробами - паличкою Хансена та її близьким родичем Mycobacterium lepromatosis, який сьогодні зустрічається серед людей тільки на території Латинської Америки.

Генетичний аналіз ще більше здивував біологів - виявилося, що частина цих білок заражалися і вмирала від того ж самого штаму проказної палички, сліди якої були знайдені в могилах стародавніх англо-саксів і їх нащадків на сході Англії. Таким чином, можна сказати, що збудник прокази, який убив сотні тисяч людей в Європі 600-700 років тому, продовжує процвітати, незважаючи на всі спроби людини знищити його.

"Ми зовсім не очікували того, що через століття після того, як проказа зникла серед людей, ця ж бактерія буде викликати хворобу серед звичайних білок у Великій Британії. Ми ніколи раніше не зустрічалися ні з чим подібним", - додає Стюарт Коул, колега Беньяка.

Поки не зрозуміло, поширилася проказа лише серед британських білок або ж вона може існувати і в популяціях цих гризунів в континентальній Європі. Вчені планують з'ясувати, так це чи ні, вивчаючи білок, що живуть в лісах Швейцарії.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme