У Британії не радять вакцинуватися AstraZeneca людям, молодшим 30 років

У Британії людям молодшим 30 років рекомендують не вакцинуватися препаратом AstraZeneca через можливе виникненням тромбів

Журналіст стрічки новин

Про це йдеться у заяві Агентства з регулювання лікарських засобів і товарів медичного призначення (MHRA), повідомляє Depo.ua з посиланням на ВВС.

Повідомляється, що станом на кінець березня у Британії зафіксували 79 випадків тромбозу у вакцинованих препаратом AstraZeneca, з них 19 осіб померли. Серед загиблих дві третини становили жінки.

MHRA рекомендує пропонувати особам від 18 до 30 років альтернативну вакцину проти COVID-19, якщо така є. Ті особи, які вже отримали першу дозу вакцини AstraZeneca, мають щепитися і другою дозою – якщо тільки в них не виявлено тромбозу після першої дози.

Водночас у MHRA заявили, що побічні ефекти були "вкрай рідкісними", а ефективність вакцини проти коронавірусу була доведена. Регулятор наголосив, що переваги використання вакцини AstraZeneca простежуються у переважної більшості вакцинованих.

Нагадаємо, у Європі вирішили внести тромби до списку рідкісних побічних ефектів AstraZeneca. 6 квітня у Європейському агентстві з лікарських засобів встановили зв'язок між тромбозом та вакциною AstraZeneca.

7 квітня Естонія призупинила вакцинацію людей молодше 60 років препаратом AstraZeneca.

Довідка: Упродовж попередніх тижнів низка європейських країн, включаючи Францію, Німеччину і Данію, призупинили щеплення вакциною AstraZeneca до оприлюднення висновків ЕМА щодо можливого побічного ефекту в цієї вакцини, який викликає підвищене згущення крові й тромбози.

15 березня виробник вакцини AstraZeneca заявив, що доказів появи тромбів через COVID-щеплення немає. 

17 березня у ВООЗ заявили, що рекомендують продовжити вакцинацію препаратом AstraZeneca.

18 березня у Норвегії вчені підтвердили утворення тромбів внаслідок щеплення вакциною AstraZeneca.

Попри це, того ж дня Європейське агентство з контролю медикаментів (EMA) схвалило подальше використання вакцини від коронавірусу AstraZeneca.

Як наслідок, 19 березня Німеччина, Італія, Латвія, Литва та Кіпр поновили вакцинацію проти COVID-19 препаратом від компанії AstraZeneca.

20 березня у Данії двох людей госпіталізували з симптомами тромбозу головного мозку і крововиливу в мозок після вакцинації препаратом AstraZeneca, одна з них померла.

Станом на 30 березня у Німеччині зафіксовано 31 випадок тромбів у мозку після вакцинації препаратом AstraZeneca, дев'ять випадків завершились смертю пацієнтів.

 

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme