У Білорусі пояснили своє голосування в ООН

Прес-секретар Міністерства закордонних справ Білорусі Дмитро Мирончик пояснив позицію країни, чия делегація у Третьому комітеті Генасамблеї ООН вчора намагалася заблокувати розгляд усього порядку денного, а також голосувала проти резолюції про права людини в анексованому Криму

Його коментар публікує прес-служба білоруського МЗС, передає Depo.ua.

Мирончик акцентує, що Білорусь послідовно виступає проти прийняття Третім комітетом ГА ООН країнових резолюцій з прав людини, а не конкретно проти ситуації з Кримом.

"Ми завжди відкрито голосуємо проти країнових резолюцій, де б вони не розглядалися – у Женеві або Нью-Йорку. Це – не свідчення підтримки країн, що стають об'єктами резолюцій, а свідчення нашого послідовного неприйняття лицемірних підходів до теми прав людини, які нав'язуються Організації Об'єднаних Націй окремими державами за принципом "я краще знаю, що вам треба робити", - каже Мирончик.

Він підкреслює, що голосування показало, що позицію Білорусії поділяють Індія, Індонезія, Китай, Росія та інші країни – тобто, більше половини населення світу.

Мінськ раніше не визнає анексію Криму, але стверджує, що це питання не має нічого спільного з темою прав людини.

"Позиція Республіки Білорусь по Україні не змінилася ні на йоту. Питання про процедуру розгляду тематики прав людини в ООН лежить зовсім в іншій площині і, за нашим твердим переконанням, не має ніякого відношення до теми територіальної цілісності України", - заявив Мирончик.

Мінськ вважає, що механізм країнових резолюцій ООН нав'язують окремі країни "для просування власних інтересів". МЗС називає його "деструктивним і несправедливим" і називає його "шляхом у нікуди".

Кращим Білорусь вважає універсальний періодичний огляд Ради ООН з прав людини, хоча і ця процедура не ідеальна".

Мирончик зазначає, що дану позицію міністр закордонних справ Білорусі Володимир Макей довів своїм колегам з інших країн, зокрема і Павлу Клімкіну.

Нагадаємо, в ніч на 16 листопада в Третьому комітеті Генеральної асамблеї ООН схвалила резолюцію по Криму. У тексті документа Росія названа державою-окупантом, також не визнається анексія Криму. Резолюція має на меті захист конституційних прав громадян України на території тимчасово окупованого українського півострова. У документі засуджуються масові порушення прав людини в окупованому Криму і міститься заклик до Росії як державі-окупантові дотримуватися своїх зобов'язань згідно з міжнародним правом.

Проект має на меті захист конституційних прав громадян України на території тимчасово окупованого українського півострова. В документі засуджуються масові порушення прав людини в окупованому Криму та міститься заклик до Росії як держави-окупанта дотримуватись своїх зобов'язань відповідно до міжнародного права.

У проекті резолюції також наголошується на необхідності звільнення незаконно утримуваних Росією громадян України та скасування рішення про заборону діяльності Меджлісу кримськотатарського народу.

Документ також закликає Росію надати міжнародним правозахисним механізмам, насамперед Місії ООН з моніторингу за дотриманням прав людини в Україні, безперешкодний доступ у Крим з метою забезпечення моніторингу ситуації з правами людини, а також звертається до Управління верховного комісара ООН з прав людини підготувати окремий тематичний звіт щодо ситуації на окупованому півострові.

Зазначимо, перед голосуванням делегація Білорусі намагалася заблокувати розгляд всієї порядку денного сесії Третього комітету ООН, зокрема резолюції про порушення прав людини в Криму. Мінськ голосував і проти самої резолюції.

Перший заступник голови Верховної Ради України Ірина Геращенко назвала "ножем у спину" дії Мінська.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme