У Байдена хочуть призначити спецпредставника по "Північному потоку-2"

Адміністрація президента США Джо Байдена обговорює можливість призначення спецпредставника, який має вести перемовини щодо "Північного потоку-2" з метою його закриття
 

Журналіст стрічки новин

Про це повідомляє Depo.ua з посиланням на Politico.

Посаду спецпредставника по "Північному потоку-2" запропонували раднику Байдена екс-спецпосланцю Держдепу з міжнародних енергетичних питань Амосу Гокстейну.

"Можливе призначення посланника вказує на нову стратегічну спрямованість адміністрації", – йдеться в повідомленні.

За даними видання, раніше Білий дім доручив займатися дипломатією трубопроводів експертам з європейських справ у Раді національної безпеки і Державному департаменті.

Офіційні особи повідомили виданню, що існує консенсус стосовно того, що непроста геополітика навколо "Північного потоку-2" вимагає більш пильної уваги, тим паче, будівництво газопроводу наближається до завершення.

Торік Гокстейн залишив посаду директора наглядової ради НАК "Нафтогаз України".

нагадаємо, нещодавно у Німеччині дозволили добудувати "Північний потік-2".

Довідка: "Північний потік-2" – проект розширення газогону "Північний потік" довжиною 1 234 км.  Він має на меті з'єднати Німеччину та Росію через Балтійське море. Київ виступає проти цього проекту, адже після запуску цього газопроводу Росія може припинити транзитне транспортування газу через Україну в Європу. Транзит газу щорічно приносить до українського бюджету близько 3 млрд гривень.

Початковий проект передбачав будівництво двох ниток газопроводу від Росії до Німеччини (загальною потужністю 55 млрд куб м газу на рік). Газогін мав проходити через п'ять країн: Росію (118 км), Фінляндію (374 км), Швецію (510 км), Данію (147 км) й Німеччину (85 км).

Однак низка західних країн почали виступати проти завершення будівництва водогону та навіть запроваджувати санкції. Так, 19 січня 2021 року США ввели санкції проти судна "Фортуна", яке будує газопровід. До санкційного списку також було внесено російську компанію "Рустанкер" та танкери "Максим Горький" і "Сьєрра", які ходять під російським прапором.

А 24 січня російське судно-трубоукладник "Фортуна", попри накладені на нього санкції США, продовжило прокладання газопроводу "Північний потік-2" у водах Данії.

Нині з загальної протяжності 2 460 км вже укладено понад 2 300 км трубопроводу. Залишилося завершити укладання близько 120 км у водах Данії та понад 28 км – у водах Німеччини. За даними ЗМІ, Морське управління Данії (DMA) вважає, що будівництво газопроводу "Північний потік-2" може завершитися до кінця вересня цього року, хоча раніше планувалося зробити це у квітні 2020 року. 

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme