Туреччина та Ірак заговорили про співпрацю в сфері безпеки

Анкара і Багдад мають намір розширювати співпрацю в сфері безпеки

Про це заявив президент Туреччини Реджеп Тайіп Ердоган на спільній прес-конференції за підсумками переговорів з прем'єр-міністром Іраку Аделем Абдельмахді в Анкарі, інформує Depo.ua з посиланням на Anadolu.

"Ми (з прем'єром Іраку, - Ред.) Прийняли рішення про доцільність укладення турецько-іракського договору про військове співробітництво та співробітництво в сфері безпеки", - сказав турецький глава.

Ердоган також зазначив, що лідери домовилися з усією рішучістю продовжувати боротьбу проти терористичних організацій ДЕАШ, РКК і FETÖ.

За словами Ердогана, в ході переговорів лідери вказали на важливість якнайшвидшого відновлення роботи нафтопроводу Кіркук-Джейхан, пошкодженого бойовиками терористичної організації ДЕАШ.

Глава турецької держави також повідомив, що сторони підтвердили, що надають пріоритет реконструкції та розвитку регіонів Іраку, які найбільше постраждали від окупації ДЕАШ, а також створення торгового коридору, що тягнеться до півдня Іраку.

Президент Ердоган підкреслив, що політика Анкари щодо Іраку опирається на прагнення сприяти політичній єдності, територіальній цілісності, стабільності і безпеці цієї країни.

Турецький лідер нагадав, що торгово-економічні зв'язки між Туреччиною та Іраком мають давню історію. Глава держави зазначив, що і після подій 2003 року турецькі інвестори продовжували співпрацю з Іраком, роблячи внесок у відновлення країни.

Ердоган зазначив, що Туреччина і Ірак мають намір довести обсяг взаємного товарообігу до 20 млрд доларів.

"Ми в значній мірі наблизилися до цієї позначки, але навіть торговий оборот в 20 мільярдів доларів не є достатнім для наших країн", - констатував він.

Турецький лідер повідомив також, що тема розширення товарообігу між двома країнами буде включена до порядку денного засідання Стратегічної ради високого рівня Туреччина-Ірак, а також майбутнього в цьому році візиту президента Туреччини до Іраку.

Нагадаємо, США розпорядилися вивезти з Іраку державних службовців, які не відповідають за реагування на надзвичайні ситуації.

Крім того, Німеччина призупиняє підготовку військових в Іраку.

Тим часом уряд Нідерландів також призупинив військову тренувальну місію в Іраку через можливі загрози на тлі загострення ситуації в регіоні.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme