Треба розуміти державний інтерес України : Євродепутат - про мови нацменшин

Наценшини повинні отримати належний захист, однак у питанні мов необхідно розуміти державний інтерес України

Про це в інтерв'ю "Укрінформу" заявив голова групи "Друзі Європейської України" в Європарламенті Петрас Ауштревічус, передає Depo.ua.

"Меншини повинні бути захищені. Немає значення, чи це угорці, румуни, євреї, поляки, або литовці чи білоруси, які проживають в Україні. Цей принцип є чітким і має горизонтально застосовуватися до всіх меншин. Але ми повинні розуміти український державний інтерес", - наголосив євродепутат.

За його словами, діти українських громадян повинні вільно володіти українською мовою, інакше вони будуть ізольовані від подальшого просування у суспільстві.

"Це очевидно, що ми повинні вивчати державну мову. Як це найкраще забезпечити – це має бути предметом дискусії", - додав Ауштревічус.

Реакцію правлячої в Угорщині партії Віктора Орбана євродепутат називає дуже сердитою та вважає заполітизованою.

"Переконаний, що це є складовою його політичної кампанії, яка стартувала в Угорщині напередодні наступних виборів", - пояснив Ауштревічус.

Нагадаємо, 5 вересня вересня Верховна рада України ухвалила новий закон "Про освіту", а вже 25 вересня його підписав президент України Петро Порошенко.

У Польщі, Румунії, Угорщині, Греції, Болгарії висловили стурбованість у зв'язку з нормами цього закону, що стосуються мови навчання представників національних меншин України.

Водночас уряд Угорщини заявив, що блокуватиме всі подальші рішення Європейського Союзу, спрямовані на зближення ЄС з Україною через закон "Про освіту".

Депутати Національних зборів (парламенту) Угорщини відмовилися від зустрічі з делегацією Верховної Ради щодо роз'яснень положень закону "Про освіту", зокрема мовної статті.

12 жовтня парламентська асамблея Ради Європи на осінній сесії проведе термінові дебати щодо статті 7 українського закону "Про освіту", підтвердивши запит угорців та деяких інших депутатів.

За даними Міністерства освіти України, у державі діють 735 шкіл для дітей з нацменшин. 400 тис. таких дітей вільно використовують свою рідну мову у повсякденному житті. Серед них, зокрема, 355 тис. 955 дітей навчаються російською, 16 тис. 139 – румунською, 16 тис. 20 – угорською, 2693 – молдавською та 1785 - польською мовою.

При цьому, як відзначається, нині діти нацменшин вивчають українську мову лише дві години на тиждень.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme