Транзит газу Україною впав через OPAL

НАК "Нафтогаз України" заявив про зниження обсягів транзиту російського газу по території країни з 22 грудня на 19% через збільшення поставок по "Північному потоку" в газопровід OPAL

Про це йдеться у повідомленні "Нафтогазу", передає Depo.ua.

Як зазначає прес-служба, згідно з даними Європейської мережі операторів газотранспортних систем (ENTSOG), з 22 грудня російське ПАТ "Газпром" значно наростило обсяги транспортування газу газопроводом "Північний потік".

"Майже всі додаткові обсяги пройшли через газопровід OPAL. При цьому обсяг транзиту Україною за цей час значно скоротився, а щоденний загальний обсяг постачань газу до Європи обома маршрутами фактично не змінювався", - йдеться у повідомленні.

Починаючи з 22 грудня використання маршруту Північний потік-OPAL зросло з 57,1 млн куб. м до 80,5 млн куб. м на добу (зростання на 41%). В результаті, Газпром наростив фізичне завантаження газопроводу OPAL з 50% до понад 80% його потужності.

За цей час обсяги транспортування газу українською ГТС в напрямку Словаччини зменшилися зі 148,9 млн куб. м до 120,8 млн куб. м на добу (-19%).
Як зазначили у компанії, дані ENTSOG дозволяють припустити взаємозв’язок між збільшенням використання OPAL та зменшенням транзиту Україною та Словаччиною.

"Це ставить під сумнів твердження про те, що рішення Єврокомісії про розширення доступу "Газпрому" до OPAL та відступ від стандартного європейського законодавства не призведуть до зменшення обсягів транзиту російського газу через територію України", - йдеться у повідомленні.

Крім того, у НАК зазначили, що ситуація, що склалася, дає підстави вважати, що "Газпром" вживає цілеспрямованих дій для обмеження транзиту українською газотранспортною системою.

Нагадаємо, Європейська комісія 28 жовтня Єврокомісія дозволила концерну "Газпром" збільшити завантаження газопроводу OPAL, яким газ постачається в країни Європи.

В OPAL надходить газ з російського газопроводу "Північний потік" в обхід транзитних країн - України та Польщі. Скорочення транзитної виручки України в зв'язку з даним рішенням Єврокомісії може скласти від $ 290 до $ 425 млн на рік.

Найбільша польська енергокомпанія PGNiG оскаржила в суді рішення Єврокомісії, яка схвалила виведення 50% потужностей газопроводу OPAL з Третього енергопакету, таким чином давши можливість "Газпрому" збільшити прокачування газу до Європи.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme