Санкції США: Що Трамп хотів сказати Путіну, покаравши чеченських силовиків

Нові санкції США - це прозорий натяк путінській Росії на те, що покривання вбивць, перетворене на державну політику, не залишається на Заході непоміченим. І США та Європа залишають за собою право називати речі своїми іменами, навіть якщо російський Слідчий комітет заборонив вести проти них розслідування

Тарас Паньо
Журналіст відділу міжнародної політики
Санкції США: Що Трамп хотів сказати Путі…

США розширили санкції проти Росії - цього разу згідно із законом Магнітського - додавши до свого "чорного" списку чеченський спеціальний загін швидкого реагування "Терек", командира загону Абузайда Вісмурадова, та ще чотирьох чеченських силовиків.

Один із них, Сергій Коссієв - колишній начальник "спецколонії номер 7", де жорстоко знущались із в'язнів. І де були до смерті замучені ті, хто, на думку кадировських вертухаїв, належав до чеченської ЛГБТ-спільноти.

А іще однією помітною постаттю з санкційного списку є Руслан Геремєєв. Родич члена Ради Федерації Сулеймана Геремєєва, а також колишній заступник командира батальйону внутрішніх військ "Північ", він є близьким особистим другом Романа Кадирова.

Колишній заступник Геремєєва у батальйоні "Північ", Заур Дадаєв, вже відбуває покарання за вбивство Бориса Нємцова. А от сам Руслан Геремєєв, коли його намагалися допитати в цій справі, тихо розчинився на рідних чеченських просторах. Коли його спробували допитати російські слідчі, "Геремєєв не відкрив їм двері" - це з офіційних документів. Слідчі, нерішуче постоявши на порозі, тихо пішли геть. А потім глава Чечні Рамзан Кадиров заявив, що Геремєєв до вбивства Нємцова не причетний - і поважного чоловіка більше ніхто й ніколи з того приводу не тривожив. Кінець історії.

Всіх цих чудесних охоронців російського спокою та правопорядку у США включили в так званий SDN-лист осіб з особливих категорій, щодо яких застосовується блокування активів в США, відмова у візі, та інші санкції. На перший погляд, все це виглядає трохи химерно. оскільки уявити собі масову спробу чеченських горлорізів переїхати до США чи завести там бізнес навряд чи зможе навіть людина із багатою фантазією. Та на подібний розвиток подій у американському Мінфіні, здається, і не розраховували. Суть санкцій - дещо інша. І полягає вона в тому, що у Вашингтоні вирішили продемонструвати - правосуддя в Росії не діє. І обов'язки російських слідчих, які постукали у двері Геремєєва - і пішли геть назавжди, доведеться брати на себе іншим країнам. Нехай частково і недосконало, але вбивці Нємцова будуть покарані хоча б тим, що їх публічно назвуть вбивцями.

Що характерно - у цій історій Європа вирішила виступити на боці США. Зокрема, на літній сесії ПАРЄ буде представлено спецдоповідь представника Литви Емануеліса Зінгеріса у справі про вбивство Бориса Нємцова. Аналогічну доповідь готує і віце-голова парламентської асамблеї Організації з безпеки і співпраці в Європі Маргарет Седерфелт.

Можливо, подібна єдність країн Заходу (яку останнім часом, на жаль, вдається спостерігати не так вже й часто) так і роздратувала Москву, звідки вже залунали заяви про неминучі "дзеркальні заходи".

Хоча, попри весь запал російських посадовців і дипломатів, повністю дзеркальних заходів вжити їм не вдасться. Хоча б із тієї простої причини, що на Заході доволі рідко вбивають опозиційних політиків. А коли подібна прикрість трапляється - то поліція ці вбивства, по мірі сил, все-таки розслідує. Навіть якщо підозрювані закриваються вдома і не відкривають двері слідчим. 

 

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme