Трамп посварився з розвідкою

Президент США Дональд Трамп розкритикував заяви представників американської розвідки про загрозу, що виходить від Ірану, Північної Кореї та ІДІЛ (терористична організація "Ісламська держава", заборонена в Росії)

Про це повідомляє Depo.ua з посиланням на NBC News.

"Співробітники розвідки здаються надзвичайно амбівалентним і наївними, коли розмова заходить про небезпеку Ірану. Вони не мають рації!"- заявив він, нагадавши, що коли він став главою держави, Тегеран створював проблеми всьому Близькому Сходу і іншим регіонам.

"Відтоді ядерна угода з Іраном були розірвані, вони поводяться інакше", - зазначив він.

Трамп також заявив, що іранці продовжують проводити ракетні випробування, а ослаблення економіки - єдине, що їх стримує. "Може, співробітникам розвідки варто повернутися в школу", - написав лідер в своєму Twitter.

Ці заяви Трамп зробив після того, як у вівторок, 29 січня в сенаті виступили директор ЦРУ Джина Хаспел, глава ФБР Крістофер Рей і начальник національної розвідки Ден Куатс. За їх словами, Іран дотримується положень ядерного угоди 2015 року та не розвиває ядерну програму.

Трамп також розкритикував розвідку через ситуацію з Північною Кореєю та ІДІЛ. Він зазначив, що відтоді, як він прийшов до влади, бойовики в Сирії вгамувалися, а халіфат незабаром буде повністю знищений. У той же час він зазначив, що відносини США і КНДР зараз кращі, ніж будь-коли. "Ні (ядерних - ред.) випробувань, повернули останки (загиблих солдатів - ред.), обмін полоненими. Помітні зрушення в ядерному роззброєнні", - написав він.

У той же час за даними американських спецслужб терористи все ще активні на території Сирії, а Північна Корея продовжує випробування на таємних полігонах.

Нагадаємо, відносини США і Ірану загострилися після того, як у травні 2018 року американський президент Дональд Трамп заявив, що США виходять з ядерної угоди з Іраном і оголосив про готовність застосувати до Тегерана жорстокі санкції.

10 травня США офіційно розширили персональні санкції проти Ірану.

Водночас Трамп заявив про готовність істотно обмежити обсяги нафти і нафтопродуктів, які закуповують в Ірану.

Північну Корею раніше неодноразово підозрювали в недотриманні угоди про ліквідацію ядерної зброї. У грудні 2018 го повідомлялося, що Північна Корея зміцнила основну ракетну базу дальньої дії, розташовану в гірській місцевості країни, незважаючи на зобов'язання по денуклеаризації півострова. У листопаді стало відомо, що на північнокорейській території виявлено 13 таємних ракетних баз.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme