Трамп хоче врятувати енергетику США законом 70-річної давнини, - ЗМІ

Адміністрація президента США Дональда Трампа вивчає Закон про національну оборону, прийнятий за 33-го президента Гаррі Трумена в 1947 році, для захисту американських АЕС і вугільних компаній

Про це повідомили чотири обізнані джерела, передає Depo.ua з посиланням на агентство Bloomberg.

За їх словами, адміністрація буде посилатися на широкі повноваження, які надає прийнятий 68 років тому закон, що дозволить президенту ефективно націоналізувати приватну промисловість, щоб забезпечити США ресурсами, які можуть знадобитися в зв'язку з війною або після катастрофи.

"Безпека нашої батьківщини нерозривно пов'язана з безпекою нашого енергопостачання", - заявив сенатор-демократ із Західної Вірджинії Джо Манчін, звертаючись до Трампа.

За його словами, можливість забезпечити країну електроенергією має вирішальне значення для забезпечення безпеки США у відповідь на різні загрози - екстремальні погодні явища чи зовнішня конкуренція.

Трамп неодноразово обіцяв повернути позиції вугільної промисловості на енергоринку, звідки його все активніше витісняє дешевий природний газ.

Як зазначає агентство, тому Білий дім щосили намагалася знайти підхід, який може обійти контроль з боку судів і незалежних регуляторів у сфері енергетики.

Тому чиновники адміністрації вивчають закон, який застосував Трумен як альтернативу. Документ класифікує енергію як "стратегічний і критичний продукт" і дає президенту широкі повноваження для захисту постачальників.

Закон дозволяє президенту визначати і встановлювати пріоритети контрактів на сировину, обладнання та послуги. Він також дає президенту можливість стимулювати модернізацію і розширення виробничих потужностей найважливіших галузей, таких як енергетика, в тому числі придбання обладнання для приватних компаній.

За даними агентства, чиновники поки не вирішили, як можна використовувати закон для захисту вугільної промисловості і АЕС. Однак документ може дозволити надавати підприємствам позики і гарантії позик, або зобов'язання із закупівлі. Причому допомога може бути спрямована окремим регіонам і підприємствам.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme