ТОП-5 найекологічніших країн світу

Країни, приведені в рейтингу, є найбільш екологічними у світі на сьогодні

ТОП-5 найекологічніших країн світу…

«Індекс екологічної ефективності» (Environmental Performance Index) або EPI - це метод кількісної оцінки і порівняльного аналізу екологічної ефективності зеленої політики країни.

EPI також спирається на систему оцінки, ґрунтовану на двох чинниках: екологічній раціональності і довголітті екосистеми (Ecosystem Vitality). Довголіття екосистеми складається з оцінок, що включають збільшення природних ресурсів, бездоганні умови довкілля і біорізноманітність. Окрім цього, санітарія довкілля (Environmental Health) відбиває такі складні питання, як антисанітарні водні джерела, забруднення повітря і хвороби, пише ДеПо з посиланням на Еконет.

Дані п'ять країн отримали найвищу оцінку EPI. На сьогодні вони є найбільш екологічними у світі.

Швейцарія

Швейцарія вважається найкрасивішою і екологічно стабільнішою країною у світі. Захоплююча дух природа і мальовничі краєвиди сприяють її процвітаючому успіху. Щоб мотивувати людей до екологічного способу життя, швейцарський уряд ввів штраф за неправильне викидання сміття. У країні існує ціла система сортування і утилізації сміття і жорстка система штрафів.

Латвія

З оцінкою екологічного довголіття в 70,37 балів, Латвія займає друге місце в списку найзеленіших країн світу. Незаймана природа Латвії демонструє турботу місцевих жителів про чисте і здорове довкілля, а кількість природних ресурсів на душу населення перевищує середньоєвропейські показники.

Норвегія

Третя країна в списку, Норвегія, переживає наслідки глобального потепління, і це головна причина, чому її народ намагається усіма можливими способами захистити країну від згубної дії змін. Норвезький уряд спільно з населенням докладає усіх зусиль для того, щоб стати углерод-нейтральною державою, понизивши викиди і відновивши баланс двоокису вуглецю в атмосфері.

Люксембург

Люксембург є гордим власником «Центру екологічних технологій» (CRTE), який займається еко-дизайном, поновлюваними джерелами енергії, аналізом життєвого циклу і еко-будівництвом.

Коста-Ріка

Уряд Коста-Ріки йде по стопах Ісландії, беручи її як приклад пошуку і використання поновлюваних джерел енергії. Нація має намір зробити свою державу углерод-нейтральною до 2021 року. Коста-Ріка впродовж багатьох років проводила вирубування лісових масивів для отримання достатніх площ під сільське господарство, але зараз країна сфокусована на відновленні лісів, плануючи здійснити посадку більше 5 млн саджанців за 5 років.

 

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme