Типова АТО в Росії: В Дагестані силовики вщент зруйнували село, шукаючи десяток бойовиків (ФОТО)

Управління Слідчого комітету Росії по республіці Дагестан відмовило правозахисній організації "Меморіал" в порушенні кримінальної справи, проти силовиків, які зруйнували село у пошуках терористів. В їхніх діях слідство не знайшло складу злочину

Типова АТО в Росії: В Дагестані силовики…

Нещодавно Правозахисний центр "Меморіал" отримав відповідь з Буйнакського слідчого відділу Слідчого управління СК РФ по Республіці Дагестан. Там повідомили, що "за фактом протиправних дій співробітників правоохоронних органів в ході проведення контртерористичної операції в селищі Врємєнноє Унцукульского району РД проведена перевірка" і "було прийнято рішення про відмову в порушенні кримінальної справи <...> у зв'язку з відсутністю складу злочину в діях співробітників правоохоронних органів", передає depo.ua з посиланням на "Новую газету".

З 18 вересня по кінець листопада 2014 року в селищі проводилася контртерористична операція. Всі жителі селища були з нього вигнані. Повернувшись до своїх будинків на початку грудня минулого року, вони побачили страшну картину. Великі купи сміття, що видніються в різних кінцях селища, при ближчому розгляді виявляються або уламками знесених будинків і сараїв, або викинутими з будинків речами і уламками меблів, перемішаними з землею.

Для того, щоб було легше викидати речі, у багатьох квартирах виламували віконні рами.

Деякі квартири були звільнені від майна їх власників фактично повністю. Силовики робили це для того, щоб легше було розкривати підлоги і стелі, пробивати стіни в пошуках захованої зброї та боєприпасів.

У декого майно частково залишилося. Втім, ті речі, що новіші і дорожчі, як правило, зникали безслідно. У купах речей під своїми вікнами зазвичай господарі такого не знаходили. Наприклад, у всьому селищі після "зачистки" не залишилося жодного нового телевізора, лише в кількох будинках не чіпали старі.

Деякі квартири, в порівнянні з іншими, перебувають у відносній цілості. При їх огляді з'ясовується, що в них, мабуть, дислокувалися силовики.

Але і тут - поламані меблі, розбиті електроплити, пробиті двері. Майже у всіх квартирах санвузли приведені в неробочий стан. У під'їздах обладнання електричних щитків вирвано. Подекуди після відходу силовиків валялися рештки забитого ними худоби місцевих жителів.

Видання відзначає, що всім жителям селища Врєменноє, яких виганяли з нього у вересні, а потім і в жовтні, не було надано житло для тимчасового проживання, як того вимагає Закон "Про протидію тероризму". Пізніше у відповідях з органів прокуратури і слідчого комітету стверджувалося, що нібито жителям селища через районну адміністрацію пропонувалося розміститися в наметових містечках в оздоровчому комплексі або на станції юних натуралістів. Але глава адміністрації селища і ніхто з місцевих жителів жодного разу такої пропозиції не чули.

6 жовтня силовики виселили пацієнтів з лікарні, не надавши їм ніякого транспорту. Жителі селища власними силами забезпечили евакуацію хворих. Виїжджають повідомляли, що силовики за допомогою важкої техніки знищували деякі будинки та господарські споруди.

Самі силовики заявляли, що ведуть пошук замаскованих бункерів, де можуть ховатися бойовики.

В офіційних зведеннях і відповідях посадових осіб немає ніяких чітких відомостей про те, що ж саме і кого саме знайшли у Врємєнному. Є твердження, що в ході АТО в за вісім з половиною місяців були вбиті 14 бойовиків, затримано 14 членів і пособників НВФ, виявлено 11 схронів зі зброєю та боєприпасами. Але що саме було знайдено в ході "зачистки" селища, цього у відповідях немає.

"Якщо у селищі були виявлені бойовики, захована зброя, то при цьому дивно виглядає те, що ніхто з місцевих жителів досі не був притягнутий до кримінальної відповідальності. У перші дні "зачистки" в селищі були затримані кілька його мешканців, але потім всіх, крім одного, відпустили. А один місцевий житель, Султанбег Хапізов, затриманий на очах багатьох людей і доставлений на фільтрацію, потім безслідно зник. Складається враження, що все, що сталося у Врємєнному, стало свідомим колективним покаранням всіх жителів селища за те, що хтось ховав у підвалах бойовиків", - відзначає видання.

На це вказують і написи, залишені силовиками на стінах будинків. Частина з них такого грубо-образливого і навіть порнографічного змісту.

Втім, в іншому місці, мабуть, хтось із дагестанських силовиків написав по-аварськи: "Вибачте".

 

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme