Тихановська закликала світову спільноту розширити санкції проти Білорусі

Опозиційний політик Світлана Тихановська закликала Євросоюз, США, Велику Британію та Канаду розширити санції проти Білорусі

Про це повідомляє Depo.ua з посиланням на прес-службу опозиціонерки.

Тихановська вимагає також нових обмежувальних заходів проти режиму де-факто президента Білорусі Олександра Лукашенка.

"Тихановська закликала ЄС, Велику Британію, США та Канаду розширити санкції, розслідувати злочини режиму, визнати ОМОН і ГУБОПіК терористичними організаціями, допомогти білорусам в отриманні європейських вакцин і сприяти діалогу про нові вільні та справедливі вибори", – зазначили у прес-службі.

Політик нагадала про Міжнародний день пам'яті жертв Голокосту і розповіла про побудований в Мінській області табір для протестувальників як сигнал, що не всі в Білорусі вивчили важливий історичний урок.

"Ніколи більше 18-річний підліток не повинен бути засуджений до двох років позбавлення волі за малюнки на спецтехніці – як Софія Малашевич. Ніколи більше не повинні судити журналіста за правду про вбивство, скоєне прибічниками режиму, - як Катерину Борисевич. Ніколи більше не повинні безжально вбивати добропорядного громадянина, що захищає національні символи, – як Романа Бондаренко", – наголосила Тихановська.

Нагадаємо, днями Лукашенко назвав умову для амністії політв'язнів.

Довідка: 9 серпня, у день президентських виборів у Білорусі, коли перші офіційні екзит-поли повідомили, що Олександр Лукашенко набрав майже 80% голосів, а Світлана Тихановська – менш ніж 7%, у Мінську й інших містах Білорусі люди вийшли на вулиці, висловлюючи недовіру цим результатам.

ОМОН і внутрішні війська почали затримувати та розганяти протестувальників за застосування сили. Опозиційна кандидатка Світлана Тихановська була змушена виїхати до Литви через погрози.

23 вересня таємно відбулася інавгурація Олександра Лукашенка, її легітимність не визнали багато країн світу. Згодом Велика Британія, Канада і країни Балтії та інші запровадили санкції проти Лукашенка й інших офіційних осіб, причетних до ймовірної фальсифікації виборів президента Білорусі і жорстокого придушення акцій протесту.

Наразі акції протесту у Білорусі продовжуюють. Їх організовують переважно по неділях. 

Протягом 2020 року у рейтингу безпечних країн Білорусь опустилася на 98 позицій. На початку 2020 року Білорусь посідала 16 місце зі 129 країн і перебувала між Хорватією і Данією. За даними на початок 2021 року республіка опустилися на 114 місце серед 135 країн і перебуває тепер між Домініканською Республікою і Кенією.

Читайте також: Протести у Білорусі: Що відбувається (ХРОНІКА)

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme