The Times: Росія ділить ЄС за допомогою кредиту для Угорщини

Експерти звинувачують Москву у спробі купити політичний вплив всередині Євросоюзу

Росія намагається купити політичний вплив всередині ЄС, видавши Угорщині 10 мільярдів євро кредиту, який Будапешт почне отримувати цього року. Офіційно гроші підуть на розширення єдиної атомної електростанції Угорщини в місті Пакш.Однак критики, зважаючи на найгостріший конфлікт між ЄС і Росією з часів Холодної війни, вважають, що Москва намагається розділити європейське об'єднання. Про це сьогодні пише британське видання The Times, передає depo.ua.

Угорщина, у свою чергу, запевняє, що підтримує зусилля Євросоюзу диверсифікувати енергетичний ринок і позбутися залежності від Росії. Але в цей же час, Будапешт підписав угоду з Москвою, яка передбачає видачу кредиту в обмін на ексклюзивне право російської сторони забезпечувати угорську АЕС ядерним паливом. Ексклюзивне право діятиме впродовж 10 років, хоча Росія хотіла отримали його на 20 років.

В Будапешті кажуть, що скорочення цього терміну свідчить про те, що Угорщина теж намагається разом з ЄС позбутися залежності від російських енергоносіїв. Однак "яструби" в ЄС, такі як Великобританія, Польща і країни Балтії, вважають інакше. На їхню думку, Москва намагається купити прихильність Угорщини, так само, як Кіпру і Греції, щоб похитнути спільну політичну позицію проти агресії Росії в Україні.

Колишній угорський міністр з питань довкілля Золтан Іллес вважає, що АЕС в Пакші стала лише прикриттям для передачі грошей з політичних міркувань. "Це фінансова трансакція і для росіян це питання купівлі впливу", - вважає колишній міністр.

В цей же час, міністр закордонних справ Угорщини Петер Сіярто назвав угоду з Москвою "справою століття" для своєї країни. Будапешт буде виплачувати російський кредит впродовж 21 року, а першу виплату він повинен провести не раніше 2026 року.

В цей же час, в Єврокомісії визнали, що блокують один з контрактів між Угорщиною і Росією - на поставку ядерного палива на атомну станцію в Угорщину. Раніше повідомлялося, що Угорщина засекретила інформацію про ядерний контракт із Росією на 30 років.

 

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme