Терористи "Ісламської держави" атакували армію Афганістану

Представники влади в східному Афганістані повідомляють, що перед світанком у неділю сотні бойовиків "Ісламської держави" здійснили скоординований напад на ключові форпости безпеки у віддаленому прикордонному регіоні

За словами представників влади, це був перший великомасштабний удар бойовиків по афганських військах, завданий через кілька місяців після повідомлень про те, що екстремістське угруповання посилює свій вплив в Афганістані, передає depo.ua з посиланням на "Голос Америки".

Зіткнення відбулися в гірському районі провінції Нангархар, що межує з Пакистаном. Дані про жертви розходяться. Влада говорить про 85 вбитих бойовиків і трьох поліцейських. Глава району Хаджі Галіб Муджахід повідомив, що в більшості своїй озброєні бойовики були громадянами Пакистану.

За словами Муджахіда, "важкі втрати, яких зазнали бойовики "Ісламської держави", змусили їх відступити". Він повідомив, що афганські силовики повернули контроль над постами, захопленими бойовиками в ході атаки. Зіткнення в деяких районах тривають, додав він.

Посилення зіткнень з Талібаном минулого літа стали випробуванням для афганських національних сил безпеки, хоча їм вдалося не допустити захоплення бойовиками значних територій.

Екстремістська діяльність "Ісламської держави" в Афганістані сконцентрована в основному в провінції Нангархар, де за останні місяці відбулися зіткнення бойовиків угрупування з Талібаном. В результаті обидві сторони втратили кілька десятків чоловік убитими.

У доповіді моніторингової групи ООН, яка проводить спостереження за "Аль-Каїдою", наводяться слова урядових джерел, які стверджують, що "Ісламська держава" користується певним "співчуттям" або сформувало якийсь "бренд" у двох третинах з 34 афганських провінцій. У документі говориться, що, за оцінками афганських сил безпеки, близько 10 відсотків талібів також "симпатизують" "Ісламській державі".

Місцеві та афганські спостерігачі висловлюють тривогу у зв'язку з тим, що розколи серед різних груп всередині Талібану, пов'язані зі суперечками про передачу влади, можуть призвести до того, що хтось із талібів перейде на бік "Ісламської держави", що зміцнить лав цієї організації в Афганістані.

Більше міжнародних новин читайте в рубриці Світ.depo.ua.


Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme