Талібан оголосив весняний наступ на США

Терористичний рух "Талібан" заявив про початок щорічного весняного наступу в Афганістані, при цьому обіцяючи концентруватися виключно на силах США в країні

Цьогорічна кампанія отримала назву "Аль Хандак" на честь однієї із битв за участю пророка Мохаммеда по захисту міста Медина, повідомляє Depo.ua з посиланням на Reuters.

Заява була зроблена на фоні пропозиції президента Афганістану Ашрафа Гані вести переговори щодо миру без жодних попередніх передумов.

У своїй заяві "Талібан" відкинув цю пропозицію, оскільки вона "відволікає населення країни від факту окупації із боку США".

Цьогорічний весняний наступ відбуватиметься в умовах нової стратегії США щодо конфлікту в Афганістані, яка передбачає більше залучення авіації і американських підрозділів для тренування афганської армії.

Кампанія 2018-го року може поставити під сумнів проведення регіональних і муніципальних виборів, які заплановані на осінь і не можуть відбутися без попередньої реєстрації виборців.

Також повідомляється, що відповідно до незалежних оцінок, "Талібан" контролює або активно веде боротьбу із урядом за 70% території країни.

Нагадаємо, 23 березня командувач збройними силами США в Афганістані Генерал Джон Ніколсон звинуватив Росію в підтримці і постачання зброї бойовикам Талібану.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна

Мітки: #США