UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

"Таке враження, що тут не Росія, а СРСР", - США в Радбезі ООН

Риторика Росії в ООН нагадує риторику СРСР часів Холодної війни

Про це заявив спеціальний представник США по Венесуелі Елліотт Абрамс на засіданні Ради безпеки ООН щодо ситуації у Венесуелі, передає Depo.ua з посиланням на "Укрінформ".

"Сьогодні у Радбезі ми чуємо (від Росії - ред.) багато риторики часів Холодної війни. Таку риторику ми чули, коли з того боку сидів не російський, а представник Союзу Радянських Соціалістичних Республік. Це дещо дивує”, - сказав Абрамс.

Він відповів на звинувачення російського представника у політизації гуманітарної допомоги, нагадавши, що її запросив легітимний лідер Венесуели Хуан Гуайдо, у той час як російська гуманітарна допомога направлялася не простим венесуельцям, а оточенню Мадуро і частково була вкрадена, а часткова роздана лише прихильникам режиму.

"Суть питання полягає у тому, що Росії заборгували багато грошей (уряд Венесуели - ред.). Тому Росія, безсумнівно, переживає, чи будуть ці гроші повернуті. Так от, моя порада: цього не станеться, якщо економіка Венесуели продовжить падати у прірву. Лише якщо економіка знову ростиме і цей жахливий період падіння, у який одна з найбагатших країн Латинської Америки настільки збідніла, завершиться, борги будуть виплачені”, - звернувся американській представник до представника РФ.

Він також різко заперечив всі звинувачення, які лунали з боку Росії в останні дні, щодо можливого “військового втручання США у Венесуелі”.

"Я спростовую від А до Я, цілковито, від початку до кінця, звинувачення у підготовці військового вторгнення від країни, яка окупує територію Грузії та України, у Південній Осетії, в Абхазії, у Криму. Ми не дозволяємо таких звинувачень. Я їх категорично відкидаю і я вражений, що я взагалі їх чую у Радбезі", - підсумував спецпредставник США по Венесуелі.

Раніше російський представник під час свого виступу вкотре звинуватив країни Заходу на чолі із США у спробі скинути Мадуро і виправдав застосування сили його режимом проти мирних протестувальників, зазначивши, що "всі з вас зробили б так само, якби ваш суверенітет порушувався".

Додамо, що засідання Ради безпеки ООН було призначене 25 лютого за запитом делегації США.

Довідка: 23 січня у Венесуелі стався переворот. Лідер опозиції Хуан Гуайдо оголосив себе президентом.

Його визнали легітимним президент США Дональд Трамп, а також сім країн Латинської Америки.

За деякими даними, під час протестів у Венесуелі загинуло 35 людей, 976 осіб затримали.

4 лютого 19 країн ЄС ухвалили спільну декларацію, в якій підтвердили, що визнають очільника венесуельської Національної асамблеї Хуана Гуайдо тимчасовим президентом Венесуели.

Україна теж визнала очільника венесуельської Національної асамблеї Хуана Гуайдо головою єдиного у Венесуелі демократично обраного органу влади.

Росія у конфлікті в Венесуелі, куди вона інвестувала мільярди доларів, підтримує режим Мадуро.

За вирішення кризи у Венесуелі візьметься міжнародна контактна група.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme