Країни ЄС ухвалили спільну заяву на підтримку Гуайдо

19 країн ЄС ухвалили спільну декларацію, в якій підтвердили, що визнають очільника венесуельської Національної асамблеї Хуана Гуайдо тимчасовим президентом Венесуели

Заяву поширило серед інших МЗС Польщі, повідомляє Depo.ua.

Документ підписали Австрія, Бельгія, Хорватія, Чехія, Данія, Естонія, Фінляндія, Франція, Німеччина, Угорщина, Латвія, Литва, Люксембург, Нідерланди, Польща, Португалія, Іспанія, Швеція та Велика Британія.

Підписанти "взяли до уваги, що Ніколас Мадуро прийняв рішення не починати виборчий процес".

"Тому у відповідності з нормами венесуельської конституції вони визнають і підтримують Хуана Гуайдо, голову демократично обраної Національної асамблеї тимчасовим президентом Венесуели з метою, щоб він оголосив про проведення вільних, справедливих і демократичних виборів", - йдеться у заяві.

Країни нагадали, що низка членів ЄС 26 січня закликали Ніколаса Мадуро протягом восьми днів оголосити про проведення президентських виборів. Цього ж дня очільниця європейської дипломатії Федеріка Могеріні розповсюдила заяву від імені 28 країн ЄС із закликом про проведення вільних і прозорих виборів. У ній говорилося, що в разі відсутності оголошення про організації нових виборів з необхідними гарантіями в найближчі дні ЄС прийме заходи, у тому числі з питання визнання влади країни, відповідно до 233-ї статті конституції Венесуели.

Нагадаємо, 31 січня Європарламент схвалив резолюцію, в якій визнав главу Національної асамблеї Венесуели Хуана Гуайдо "легітимним тимчасовим президентом" країни.

1 лютого Євросоюз вирішив створити міжнародну контактну групу у складі європейських та латиноамериканських країн, щоб допомогти мирно роз'язати ситуацію у Венесуелі.

2 лютого генерал ВПС Венесуели визнав Гуайдо лідером країни.

4 лютого Італія заблокувала заяву Євросоюзу про визнання глави Національної асамблеї Венесуели Хуана Гуайдо тимчасовим президентом країни.

Пізніше Іспанія, Британія, Швеція, Австрія, Данія, Німеччина, Франція, Литва та Латвія визнали самопроголошеного Хуана Гуайдо президентом Венесуели.

Україна теж визнала очільника венесуельської Національної асамблеї Хуана Гуайдо головою єдиного у Венесуелі демократично обраного органу влади.

Довідка: 23 січня у Венесуелі стався переворот. Лідер опозиції Хуан Гуайдо оголосив себе президентом.

Його визнали легітимним президент США Дональд Трамп, а також сім країн Латинської Америки.

За деякими даними, під час протестів у Венесуелі загинуло 35 людей, 976 осіб затримали.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook