Суд у Нідерландах визнав незаконним продаж активів "ЮКОС" "Роснафті"

Суд у Нідерландах встановив, що Росія свідомо довела до банкрутства нафтову компанію "ЮКОС" тим, що висунула до неї вимогу сплатити надміру великі суми податків

Як вирішив Апеляційний суд Амстердама, законодавство Нідерландів не дозволяє визнати банкрутство компанії "ЮКОС" 2006 року, і, таким чином, призначений у Росії ліквідатор, що займався розпродажем активів компанії, не мав права продавати акції її нідерландського підрозділу Yukos Finance BV, повідомляє Depo.ua з посиланням на Радіо Свобода.

Колишній генеральний директор компанії "ЮКОС" Стів Тід у заяві з приводу цього рішення наголосив, що суд в Амстердамі "викрив обсяги маніпуляцій юридичним процесом і ігнорування верховенства права, до яких ладна вдаватися Росія".

Активи компанії "ЮКОС" розпродали внаслідок оголошення її банкрутства після того, як її головного власника Михайла Ходорковського, олігарха, який став критиком Кремля, засудили за звинуваченнями, які він і правозахисні кола назвали політично мотивованими. Ці активи опинилися в руках державних російських компаній, зокрема "Роснафті", яка, серед іншого й завдяки цим здобуткам, нині є однією з найбільших енергетичних компаній світу.

Кремль заперечує, що переслідування Ходорковського було політичне. Інші співвласники компанії "ЮКОС" продовжують судову боротьбу за повернення своїх активів.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme