Столтенберг сказав, коли Македонію запросять в НАТО

Македонія отримає запрошення на вступ до Північноатлантичного альянсу (НАТО) відразу після вирішення суперечки із Грецією щодо назви країни

Про це заявив генеральний секретера НАТО Єнс Столтенберг під час прес-конференції у Брюсселі, передає Depo.ua із посиланням на "Європейську правду".

"Ми домовилися ще на саміті у Бухаресті, що запросимо Колишню Югославську Республіку Македонія стати членом НАТО, як тільки буде вирішена суперечка щодо назви країни у прийнятний спосіб. Із того часу, на жаль, рішення не було знайдене. Але я сподіваюся, що нові ініціативи призведуть до вирішення", – сказав генсек НАТО.

"Уряд у Скоп'є готовий до компромісів і хоче вирішити цю суперечку. Я розмовляв із прем'єром Греції Ципрасом, і ми маємо переговірника ООН, який запропонував нові шляхи вирішення. Я не хочу спекулювати щодо того, наскільки ймовірні досягнення домовленості, тому що це питання ми намагаємося вирішити з 1995 року", – додав Столтенберг.

Нагадаємо, 4 лютого в Афінах тисячі громадян з усієї країни протестували проти використання назви "Македонія" сусідньою країною.

Європейська комісія повідомила, що не буде впливати на переговори, які проводяться під керівництвом ООН, для вирішення суперечки між Грецією та Македонією щодо назви балканської країни.

За словами прем'єр-міністра Македонії Зорана Заєва, країна готова змінити свою офіційну назву, щоби припинити конфлікт із Грецією.

Водночас міністри закордонних справ Греції та Македонії оприлюднили спільну заяву, в якій ідеться про зобов'язання продовжити переговори, спрямовані на врегулювання давнього спору щодо назви Колишньої Югославської Республіки Македонія (КЮРМ)

Довідка: Сусідню з Грецією країну під її конституційною назвою Республіка Македонія визнали понад 120 країн світу. В ООН та інші міжнародні організації країна входить під тимчасовою назвою "Колишня югославська Республіка Македонія". У Греції сусідню країну називають виключно "Скоп'є" або "Колишня югославська Республіка Македонія".

Підставою для сьогоднішнього спору є можливість пред'явлення територіальних претензій із боку Республіки Македонія на грецьку область Македонія. Афіни звинувачують Скоп'є в узурпації імені її історичної провінції, фальсифікації історії та ідеології іредентизму, яка закріплена в конституції.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme