США закликають до повного аудиту Укроборонпрому

Кабінет міністрів України має провести повний аудит Укроборонпрому і розсекретити накази для подолання корупції в оборонній сфері
 

Про це заявила посол США в Україні Марі Йованович під час інформаційного марафону "Діалоги в часі", повідомляє Depo.ua з посиланням на Укрінформ.

"Уряд України має провести повний аудит Укроборонпрому і розсекретити накази. Це допоможе боротьбі з корупцією в секторі оборони і зробить цю систему більш прозорою. Таким чином і ліки, і зброя будуть прозоро потрапляти до рук українських бійців", - сказала Йованович.

Нагадаємо, 4 березня журналісти опублікували третю частину розслідування розкрадань в оборонці. За даними журналістів, наприкінці 2016 – на початку 2017 років "Укроборонпром" закупив російські деталі для літаків АН-26, переплативши у 5 разів. Вони коштували Україні 14,38 млн грн, хоча з Москви вилітали за 2,3 мільйони. 30 тисяч доларів мав отримати екс-перший заступник секретаря РНБО Олег Гладковський, 10 тисяч – нинішній директор "Укроборонпрому" Павло Букін. 

Тоді ж Порошенко підписав указ про звільнення першого заступника секретаря РНБО Олега Гладковського, син якого фігурує у справі про розкрадання в оборонній сфері.

Довідка:  25 лютого журналісти "Bihus.info" опублікували розслідування, в якому розповіли, що син заступника секретаря Ради нацбезпеки і оборони (РНБО) Олега Гладковського Ігор був безпосереднім учасником мільйонних схем із розкрадання в оборонному комплексі.

26 лютого представниця президента у парламенті Ірина Луценко повідомила, що державний концерн "Укроборонпром" може подати до суду на авторів цього розслідування.

Також 26 лютого в "Укроборонпромі" заявлили, що розслідування програми "Наші гроші" про причетність керівництва концерну до розкрадань містить маніпуляції.

Після цього скандалу Олег Гладковський оголосив про призупинення своїх повноважень в РНБО.

Пізніше президент України Петро Порошенко підтримав відсторонення Олега Гладковського від виконання обов'язків першого заступника секретаря РНБО на час проведення розслідування.

Корпорація "Богдан" наполягає, що деталі контрактів з Міністерством оборони, які виконуються під грифом державної таємниці, не можуть бути розкриті для суспільства та засобів масової інформації.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme