США проти "Північного потоку-2", бо він "підірве" Україну

США враховують позицію України в питанні будівництва "Газпромом" проектів газопроводів "Північний потік-2" та "Турецький потік" і виступають проти поширення монополії Росії на європейському газовому ринку

США проти "Північного потоку-2", бо він…

Про це 30 листопада заявила речниця Державного департаменту США Хезер Науерт, передає Depo.ua з посиланням на "Укрінформ".

"Ми погоджуємося з багатьма нашими європейськими партнерами, що "Північний потік-2" й "Турецький потік" посилили б домінування Росії на газових ринках Європи. Це зменшить можливості для диверсифікації джерел енергії", - наголосила Науерт.

Вона зауважила, що тема газопроводів була однією з головних на порядку денному зустрічі Рекса Тіллерсона з главою МЗС Німеччини Зігмаром Габріелем у Вашингтоні 30 листопада.

"Це (будівництво російських газопроводів) може створити ризики безпеки у регіоні Балтійського моря, де вже відчувається напруження, це також сприятиме досягненню цілі росіян підірвати Україну. Наше особливе занепокоєння полягає в тому, що Україна може втратити роль транзитної країни для експорту російського газу до Європи", - сказала Науерт.

Вона додала, що будівництво "Північного потоку-2" сконцентрувало б приблизно 75% імпорту російського газу до ЄС через єдиний маршрут, створюючи потенційний вузол, що значно підвищує вразливість європейських країн перед припиненням постачання.

Нагадаємо, 30 листопада заступник помічника держсекретаря США Джон МакКаррік заявив, що офіційні особи США "не бачать можливості будівництва Nord Stream-2".

Тим часом парламент Данії ухвалив закон, що дозволяє заборонити прокладання газопроводу "Північний потік-2" через територіальні води країни.

24 листопада член Європейської комісії з енергетики та кліматичних змін Мігель Аріас Каньєте вкотре заявив, що газопровід "Північний потік-2" не становить пріоритетного інтересу для газопостачання Євросоюзу.

Довідка: "Північний потік-2" передбачає будівництво двох ниток газопроводу від узбережжя Росії через Балтійське море до Німеччини. Фінансуванням проекту займаються оператор будівництва Nord Stream 2 AG (єдиний акціонер — "Газпром") і п'ять європейських партнерів — Shell, OMV, Engine, Uniper і Wintershall.

"Газпром" забезпечує 50% виробничого бюджету Nord Stream 2, інші — по 10%. У Nord Stream 2 є лобісти і в Євросоюзі, випливає з відповідної бази даних ЄС. Річний бюджет компанії на лобіювання в Європі становить €400-500 тис., плюс вона платить €200-400 тис. в рік стороннім лобістам.

Фото: РБК

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme