США продовжать військову співпрацю з Туреччиною після недоперевороту

Вашингтон висловив Анкарі повну підтримку в придушенні спроби перевороту і має намір продовжити співпрацю з турецькою владою у військовій сфері

Про це повідомила прес-служба прем'єра Туреччини Біна Йилдирима за підсумками його зустрічі з головою комітету начальників штабів ВС США генералом Джозефом Данфорду, передає depo.ua з посиланням на "РИА Новости".

Данфорд почав свій візит до Туреччини з відвідування авіабази Інджірлік на півдні країни, де він зустрівся з американськими військовими, після чого прибув до Анкари і провів переговори з Йилдириму і головою генштабу ЗС Туреччини генералом Хулусі Акаром.

Це перший візит високопоставленого американського військового після спроби перевороту в Туреччині 15 липня.

"Наш прем'єр прийняв генерала Данфорду і поінформував його про спробу перевороту. Данфорд найрішучішим чином засудив спробу перевороту і зазначив, що його візит мав на меті показати солідарність США з народом і урядом Туреччини, а також зазначив, що його країна повністю підтримує демократичну систему Туреччини і продовжить військову співпрацю з турецькою владою", - йдеться в заяві.

Прем'єр Туреччини закликав уряд США зайняти "чітку і рішучу позицію" по відношенню до спроби перевороту і знову заявив в зв'язку з цим про очікування турецької влади екстрадиції з США опозиційного ісламського проповідника Фетхуллаха Ґюлена, якого Анкара звинувачує в організації заколоту.

Прем'єр Туреччини і американський генерал обговорили також ситуацію в Сирії і боротьбу з терористичним угрупуванням "Ісламська держава".

Нагадаємо, що у ніч на 16 липня група військових в Туреччині заявила, що бере владу у свої руки. Заколотники вивели танки на вулиці міст, зокрема Анкари і Стамбула, захопили деякі стратегічні мости і спробували прорватися до будівлі парламенту.  Під час цих подій загинули 265 людей ще 1154 дістали поранення.

Після придушення заколоту в країні розпочалися "чистки". Під них потрапили: військові (арештували 1500 військових, 99 генералами пред'явлені звинувачення ), поліція (8 тисяч звільнено), Міністерство освіти (звільнено 21 тисячу працівниківзакриють 1669 приватних навчальних закладів), було звільнено 49 тисяч чиновників, а всім іншим чиновникам заборенено виїжджати за кордон. Розпочався тиск на ЗМІ.

В цілому за час "чисток" було звільнено або відсторонено від роботи 58 тисяч людей.

Президент Туреччини Реджеп Ердоган у спробі заколоту звинувачує ісламського проповідника Фетхуллаха Ґюлена, який вже давно живе у США. Він, у свою чергу, звинувачення відкидає. 

Також президент не виключає вірогідності того, що буде введена смертна кара для покарання заколотників. 

21 липня у Туреччині на три місяці був введений надзвичайний стан.

Того ж дня, Туреччина призупинила дію європейської Конвенції з прав людини.

24 липня повідомлялося, що у Туреччині після недоперевороту затримали більше 13 тисяч людей.

Також, після спроби військового перевороту в Туреччині було затримано 62 дитини, які досі утримуються в тюрмах і не можуть зв'язатися з батьками.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme