UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

США прискорюють розробку нових ракетних систем

Після припинення дії Договору про ліквідацію ракет середньої і меншої дальності (ДРСМД) Сполучені Штати прискорюють розробку нових ракетних систем та вже почали роботу над "мобільними системами неядерних крилатих і балістичних ракет наземного базування"

Про це заявив міністр оборони США Марк Еспер, передає РБК-Україна з посиланням на DW.

Зі слів Еспера, нова ракетна програма поки перебуває на ранній стадії".

Глава Міноборони США також звинуватив Росію в "тривалих і неодноразових порушеннях" ДРСМД і підкреслив, що Сполучені Штати сумлінно дотримувалися своїх зобов'язань у рамках угоди.

Зазначимо, 2 серпня сплив шестимісячний строк, який США дали Москві для усунення допущених нею порушень Договору про ліквідацію ракет середньої і меншої дальності. Держсекретар США Майкл Помпео поклав відповідальність за припинення дії договору на Росію, в РФ, в свою чергу, заявили, що угода перестала діяти "за ініціативою американської сторони".

Нагадаємо, 2 серпня США офіційно вийшли із ДРСМД.

Пізніше Міністерство закордонних справ Росії офіційно підтвердило, що договір зі Сполученими Штатами про ліквідацію ракет середньої і малої дальності (ДРСМД) припинив діяти.

Довідка: 14 липня Європейський Союз закликав Росію зберегти Договір про ліквідацію ракет середньої і малої дальності (ДРСМД).

Проте Росія відкинула прохання ЄС зберегти Договір про ліквідацію ракет середньої і меншої дальності (ДРСМД).

Тим часом у НАТО встановили дедлайн для "порятунку" Росією ядерного договору.

3 липня президент Росії Володимир Путін підписав закон про призупинення Договору про ліквідацію ракет середньої і меншої дальності (ДРСМД).

18 червня стало відомо, що Російська Дума розірвала "ракетний" договір зі США.

Договір про ліквідацію ракет середньої та меншої дальності (ДРСМД) був підписаний лідерами США і СРСР в 1987 році і фіксує відмову сторін виробляти, використовувати і зберігати балістичні ракети наземного базування середньої (від 1 тис. до 5,5 тис. км) і малої (від 500 до 1 тис. км) дальності.

Читайте також: Європа на мушці: Чим загрожує Україні та світу смерть ракетного договору

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme