США пов'язали 130 студентів фейкового університету

Індія висловила США протест після того, як 129 індійських студентів арештували за вступ до фейкового американського університету

Про це повідомляє Depo.ua з посиланням на ВВС.

Фейковий Університет Фармінгтона, місцеперебуванням якого в рекламних оголошеннях вказували штат Мічіган, був насправді "створений" агентами під прикриттям з Міністерства внутрішньої безпеки США.

Метою спецоперації, що почалася у 2015 році, була спроба зловити іноземних громадян, які спочатку приїздили до США за студентськими візами та хотіли залишитися в країні.

Американські прокурори зазначають, що ті студенти, які вступили в університет, знали, що братимуть участь в незаконній схемі. Індійські чиновники наполягають, що цих людей могли просто надурити.

Міністерство закордонних справ Індії у суботу висловило занепокоєння арештом і висунуло вимогу допустити консулів до затриманих.

Для Університету Фармінгтона створили сайт, на якому можна побачити фотографії студентів у класах та бібліотеках, або у парку біля студмістечка. На сайті рекламувалося навчання з платою $8,5 тисяч на рік для студентів і $11 тисяч на рік для аспірантів. У фейкового університету також була підроблена сторінка Facebook з календарем подій.

Документи суду, оприлюднені минулого тижня, показали, що співробітники Університету Фармінгтона були агентами під прикриттям з агентства імміграції та митного контролю (ICE).

"Кампусом" фейкового університету був офіс в передмісті Детройта.

В обвинувальному акті, поданому до окружного суду в штаті Мічиган, наголошується, що студенти знали, що схема отримання освіти є незаконною. Прокурори стверджують, що фейковий університет використовувався у шахрайській схемі "сплата за перебування", дозволяючи людям, які легально в'їхали в країну, продовжувати своє перебування і працювати, передаючи їй.

Було заарештовано 130 студентів, зокрема, 129 з Індії. Їх звинувачують у порушенні міграційного законодавства.

Якщо затриманих визнають винними, їх скоріше за все депортують.

Вісьмох осіб, які нібито діяли як рекрутери, звинуватили в змові з метою вчинення шахрайства з візами та в "укритті іноземців для отримання прибутку".

Деякі адвокати, що захищають права іммігрантів, також наполягають, що схема вступу була розроблена таким чином, що в пастку потрапили невинні люди.

Посольство США в Делі підтвердило, що отримало ноту протесту, але не зробило жодних подальших заяв.

У 2016 році, за адміністрації Обами, агенти під прикриттям створили подібний фейковий Університет Північного Нью-Джерсі. Тоді затримали 21 студента з Індії та Китаю.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme