США можуть зупинити "Північний потік–2", – сенатор

Сполучені Штати можуть зупинити будівництво газопроводу "Північний потік–2", призначеного для транспортування російського природного газу до Німеччини в обхід України

США можуть зупинити "Північний потік–2",…

Про це заявив америанський сенатор Тед Круз, передає Depo.ua з посиланням на "Радіо Свобода".

"Доволі переконливою" ознакою цього, вважає Круз, є липневе голосування з результатом 20 проти двох у комітеті із закордонних справ Сенату. Воно передбачає запровадження санкцій проти суден, що допомагають Росії будувати газопровід у Балтійському морі. У Конгресі є підтримка для схвалення цього законопроєкту, вказав сенатор 3 вересня в Інституті Гудзона у Вашингтоні.

На планеті є лише п'ять компаній, здатних прокладати трубопроводи на морських глибинах, і це робить законопроєкт ефективним, вважає Тед Круз.

"Найкраще, що ми можемо зробити, – це позбавити президента Росії Володимира Путіна грошей через його агресивний мілітаризм", – переконаний сенатор-республіканець.

Зазначимо, "Північний потік–2", який передбачає постачання газу в обхід України, закінчений на понад 70%, і Москва стверджує, що завершить проєкт до кінця 2019 року.

Американський законопроєкт має здобути підтримку обох палат Конгресу, щоб стати законом. Конгрес повертається з літніх канікул наступного тижня.

Нагадаємо, 26 серпня на Росії заявили про фінальний етап укладання "Північного потоку-2".

5 серпня дочірня компанія "Газпрому" Nord Stream 2 AG повідомила, що планує завершити будівництво морського газопроводу "Північний потік-2" у водах Швеції у жовтні 2019 року.

Довідка: Будівництво "Північного потоку-2" буде проходити через води Фінляндії, Швеції, Данії та Німеччини. Зараз він має дозволи від усіх країн, води яких перетинає, крім Данії. Хоча "Газпром" завершив понад 70% проекту "Північний потік–2", з квітня 2017 року він очікує розгляду заявок від данської влади на прокладку між 147 і 175 км через води цієї країни.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme