США і Росія не досягли згоди щодо ракетного договору

Зустріч з заступником держсекретаря США Андреа Томпсон не принесла просування у питанні Договору про ліквідацію ракет середньої і меншої дальності (ДРСМД)

Про це заявив заступник міністра закордонних справ РФ Сергій Рябков за підсумками зустрічі з Томпсон, повідомляє Depo.ua з посиланням на на росЗМІ.

"На жаль, просування немає. Позиція американської сторони досить жорстка, ультимативна. Ми сказали американській стороні, що в режимі шантажу, спроб шантажу Росії, розмову вести неможливо", - сказав він.

За словами Рябкова, США не готові вести діалог з Росією щодо заходів транспарентності.

Також він заявив про настання фази, коли Вашингтон припиняє виконання своїх зобов'язань в рамках ракетної угоди і станеться, це у найближчі вихідні 2-3 лютого.

"США самі собі нав'язали 60-денний термін, протягом якого ми повинні були виконати їх ультиматум, відповідно, я роблю висновок, що США і не розраховували ні на яке рішення, а все це була гра", - сказав Рябков.

За йогословами, мета цієїї гри - прикрити давно вже сформоване у США внутрішнє рішення про вихід з Договору РСМД.

Російський дипломат покрав на США відповідальність за все, що відбувається, оскільки вони "зайняли деструктивну позицію".

Нагадаємо, 21 жовтня 2018 року США розірвали договір з Росією про ліквідацію ракет середньої і малої дальності.

4 грудня 2018 року державний секретар США Майк Помпео заявив, що Америка перестане дотримуватися Договору про ліквідацію ракет середньої і малої дальності (ДРСМД) протягом 60 днів, якщо Росія не повернеться до виконання взятих на себе зобов'язань.

15 січня в Женеві відбулися міжвідомчі російсько-американські консультації щодо ДРСМД.

16 січня США заявили, що 2 лютого почнуть процес виходу з Договору про ліквідацію ракет середньої і меншої дальності (ДРСМД).

У НАТО стурбовані тим, що Росія не дотримується зобов'язань за Договором про ліквідацію ракет середньої та малої дальності.

У МЗС Росії вважають неприйнятною вимогу США знищити всі ракети 9М729, які викликають у Вашингтона підозри в порушенні договору про ракети середньої і меншої дальності.

Довідка: Документ був підписаний лідерами США і СРСР в 1987 році і фіксує відмову сторін виробляти, використовувати і зберігати балістичні ракети наземного базування середньої (від 1 тис. до 5,5 тис. км) і малої (від 500 до 1 тис. км) дальності.Договору про ліквідацію ракет середньої і меншої дальності (ДРСМД).

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme