США хоче дізнатися, які політичні вбивства замовляв Кремль за останні 15 років

Палата представників США проголосувала за законопроект, за яким керівництво американської розвідки має звітувати перед законодавцями про фінансування Кремлем політичних вбивств за кордоном

Як пише Голос Америки, про це йдеться у неконфіденційній частині законопроекту щодо фінансування розвідки у 2016 році, передає depo.ua.

Якщо цей документ стане законом, директор Національної розвідки США буде зобов’язаний відзвітуватися перед Конгресом з низки питань.

Серед іншого, у перші 6 місяців, після схвалення документа, надати "відповідним комітетам Конгресу аналіз розвідки щодо використання тактики політичних вбивств на замовлення Російської Федерації від 1 січня 2000 року".

Ця оцінка повинна включати "список російських політиків, бізнесменів, дисидентів, журналістів, діючих або колишніх держслужбовців, глав іноземних держав, іноземних політичних діячів, іноземних журналістів, членів некомерційних організацій та інших осіб, які, на думку американської розвідки, були вбиті російськими спецслужбами або їхніми агентами" за останні 15 років.

По кожній жертві розвідка повинна інформувати про: країну, де скоєно вбивство; яким чином здійснено вбивство; особи чи організації, причетні до вбивства; іншу важливу інформація про скоєне чи причетних осіб.

В іншому пункті законопроекту про розвідку йдеться про фінансування Кремлем політичних сил за кордоном.

Директора американської розвідки законодавці хочуть зобов’язати надати інформацію, які "політичні сили та громадські організації у країнах Європи та колишнього Радянського союзу" отримували фінансування від Російської Федерації у період від 1 січня 2006 року.

Цей звіт повинен містити інформацію про: причетну країну; яка організація отримала фінансування; яка спецслужба причетна; бажане призначення цього фінансування; можливі цілі фінансування, серед яких названі підрив політичних засад у названій країні, компрометація систем ПРО Сполучених Штатів та НАТО, компроментація енергетичних проектів, які могли стати альтернативою російським джерелам енергетики.

Третім пунктом Палата представників США вимагає від Національної розвідки інформацію про можливе використання Росією морських контейнерів з ракетними комплексами Club-K.

Якщо цей законопроект про фінансування розвідки буде схвалений у Сенаті та буде підписаний президентом, цю інформацію отримуватимуть комітети з розвідки, озброєнь, закордонних справ Палати представників та Сенату.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme