Справа на п'ять мільярдів: Як Порошенко битиме Коломойським по Зеленському

ЗМІ опублікували повний переклад позову, який мін'юст США подав у суд Південного округу Флориди з метою арешту активів Ігоря Коломойського в США. У цьому позові фігурують понад $5 млрд – це близько 150 млрд грн

Справа на п'ять мільярдів: Як Порошенко…

Даний позов безпосередньо зачіпає інтереси України, оскільки в ньому йдеться про кошти Приватбанку. У першому пункті позову говориться: "Це майновий цивільний позов про конфіскацію активів, що сприяли, брали участь і пов'язані з міжнародною змовою з метою відмивання грошей, вкрадених і отриманих шахрайським шляхом в Приватбанку". А про суму вкрадених коштів можна дізнатися з 10-го пункту, де зазначається, що аудит в 2016 році "розкрив схему власників банку з розкрадання понад $5 млрд у банку шляхом видачі шахрайських кредитів".

В матеріалах про цей позов, рідкісне видання в США не згадало про близькі зв'язки Зеленського з Коломойським, їхній загальний бізнес, підтримку президентської кампанії Зеленського Коломойським і його медіаресурсами. Не виключено, що Зеленський може навіть фігурувати в розслідуваннях ФБР, оскільки у його компаній і компаній "квартальців" були рахунки в Приватбанку, через які також могли виводитися сумнівні кошти.

Поки в Зеленського ще думають, в Порошенка створили дорожню карту

Вчора "Європейська солідарність" заявила, що вимагає від Зеленського дати оцінку оприлюдненим в США фактам масштабного розкрадання коштів Приватбанку і забезпечити неупереджене розслідування та повернення коштів в Україну.

Треба сказати, президент доклав чимало зусиль для того, щоб його перестали пов'язувати з Коломойським, зокрема забезпечив прийняття Верховною Радою так званого "антиколомойского" закону і прибрав зі ОП Андрія Богдана. Але перед місцевими виборами Зеленський і "слуги" знову намертво прив'язуються до Коломойського. Принаймні інформаційна хвиля, піднята в США, дуже цьому сприяє.

Судячи з того, що сам Зеленський про ситуацію мовчить, в ОП ще думають, як це коментувати. Хоча в Порошенка вже розповіли йому, що говорити і як.  У заяві "Євросолідарності" описаний алгоритм дій, які має здійснити українська влада – президент, генпрокурор, НАБУ, НАПК та Держфінмоніторинг:

До чого тут місцеві вибори-2020

Будемо реалістами, мовірність того, що в Зеленського дослухаються до порад Порошенка, не надто висока, навіть якщо в ОП вважатимуть, що той говорить правильні речі.  І справа тут навіть не в тій можливій неприязні, яку шостий президент відчуває до свого попередника, а в тих зобов'язаннях Зеленського перед Коломойським. У такому разі лейтмотивом контрагітації проти "слуг" на місцевих виборах буде зв'язок Зеленського та "слуг" з Коломойським.

Звичайно, тут можна заперечити, що навряд чи це спрацює на місцевих виборах. Мовляв, українським виборцям важливішими будуть дитсадки і дороги, які відкриватиме Зеленський, а не розслідування проти Коломойського десь за океаном. Але в заяві "Євросолідарності" не дарма робиться наголос на вимозі до Зеленського забезпечити повернення в Україну понад $5 млрд, викрадених у Приватбанку.

За матеріалами "Ділової столиці", повну версію читайте в статті Юрія Вишневського "Справа про п'ять мільярдів. Як Порошенко буде бити по Зеленському Коломойським"

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

data-matched-content-rows-num=1 data-matched-content-columns-num=4 data-matched-content-ui-type="image_stacked"