Співробітника "Яндекса" засудили за крадіжку ключового алгоритму

У Москві засудили до двох років умовного терміну екс-співробітника компанії "Яндекс" Дмитра Коробова за спробу продати вихідні коди і алгоритми компанії

Коробова визнали винним у скоєнні злочину за ч.3 ст.183 КК РФ (незаконне отримання та розголошення відомостей, що складають комерційну таємницю), передає depo.ua з посиланням на "Коммерсант".

За версією слідства, Коробов у березні 2015 року, ще працюючи у "Яндексі", "здійснив копіювання із сервера програмного забезпечення "Аркадія", що містить вихідний код і алгоритми пошукової системи "Яндекс", щодо якої встановлений режим комерційної таємниці, на зйомний носый інформації з метою подальшої передачі третім особам".

Вартість викрадених даних близькі до слідства джерела оцінюють у мільярди рублів, що, по суті, являє собою значну частину вартості "Яндекса", оскільки пошуковик є основним сервісом компанії.

В обвинувальному висновку суду зазначено, що Коробов пропонував вкрадені дані компанії ТОВ "Підприємство НІКС" (працює під брендом "НІКС - Комп'ютерний супермаркет") і в підтвердження можливості продажу направив на корпоративну поштову скриньку цієї компанії частину програмного забезпечення "Аркадія".

За інформацією видання, колишній співробітник "Яндекса" також намагався продати викрадені алгоритми і вихідні коди пошуковика на чорному ринку: зокрема, на спеціалізованих хакерських форумах, для доступу до яких використовував Tor, чим привернув до себе увагу співробітників ФСБ. Після того, як він назвав передбачуваному покупцеві дату та місце передачі даних, в призначений час його затримали співробітники УФСБ Росії по Москві і Московській області.

За викрадені дані екс-співробітник "Яндекса" встановив ціну в 25 тисяч доларів і 250 тисяч рублів. "Реальну вартість викраденої інтелектуальної власності він навіть не усвідомлював. Невеликі гроші, які Коробов планував виручити в ході операції, він збирався витратити на створення свого стартапу", - розповів співрозмовник "Комерсанта".

У прес-службі "Яндекса" відмовилися від коментарів до вступу вироку в силу, а в НІКС не відповіли на запит видання.

Фрагменти вихідного коду, відповідального за пошукову видачу "Яндекса", могли бути цікаві будь-якому рекламодавцю або рекламному агентству: вони могли б зробити так, щоб їх сайти завжди потрапляли в перші рядки пошукових результатів, зазначив консультант з інтернет-безпеки Cisco Олексій Лукацький. Крім того, ісходніки могли б зацікавити і компанії, що створюють власні сервіси з пошуку авіаквитків, готелів і іншого, додав аналітик "Райффайзенбанку" Сергій Лібін.

За даними LiveInternet, у листопаді 2015 року "Яндекс" займав 57,2% ринку пошуку в Росії, Google - 35,2%. Як повідомляв у жовтні керівник групи компаній "Яндекс" Аркадій Волож, частка пошуковика "Яндекс" досягла 7% на ринку Туреччини.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme