Спікер парламенту Молдови розповів, звідки його країні чекати загрозу

Голова парламенту Молдови Андріан Канду не бачить загрози для своєї країни з боку Румунії або Європейського Союзу

Про це Канду заявив в інтерв'ю Цензор.НЕТ, повідомляє Depo.ua. Канду нагадав, що історично Молдова була частиною Румунії.

"Ми розмовляємо на румунській мові. Багато з нас вчилися там. Я, наприклад, вчився 8 років в Румунії – і ліцей закінчив, і факультет. У нас хороші відносини між країнами. Румунія дуже нам допомагає – і з європейським напрямком, і інфраструктурно, фінансово. У 90-х, коли розпався Радянський Союз, більше обговорювалося питання приєднання Молдови до Румунії, ніж сьогодні", – розповів Канду.

За його словами, паспорти Румунії мають 700 тисяч чоловік при населенні Молдови близько 4 мільйона осіб.

"Багато з них відчувають себе румунами або людьми румунського походження, і це нормально, це історія. А є ті, які кілька років тому отримали паспорт румунський для того, щоб подорожувати або працювати в Європейському Союзі", – заявив спікер парламенту Молдови.

Він зазначив, що не бачить загрози національній безпеці у зв'язку з такою ситуацією.

"Ні. Тому що загроза не може приходити з Румунії чи Європейського союзу. У нас загроза – зі східного боку, і не з України, а з Росії. Ми рухаємося до європейської інтеграції. А це означає і інтегрування процесів – і банківська система, і освіту, і соціальні відносини, і транспорт, і так далі. Побічно це і є об'єднання навіть і з Румунією, але через Європейський Союз. Тому немає ніяких загроз з цієї точки зору. У мене румунське громадянство ще з 1994 року, коли я навчався в Румунії. І це не означає, що я не люблю свою країну, Молдову. І це не означає, що я не патріот Молдови. Я присягнув Молдові. І все, що я роблю кожен день, я роблю для Молдови", – зазначив Канду.

При цьому за його словами, пряме приєднання Молдови до Румунії в найгіршому варіанті означає громадянську війну з жертвами, а в найкращому – приєднання декількох сіл, районів або половини Кишинева.

"І ще в Конституції у нас написано, що при прийнятті якихось рішень про приєднання Молдови, скажімо, до Румунії, гагаузи мають право на самовизначення. І це означає розвал республіки Молдова", – додав політик.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme