Створений дрон швидкої допомоги для порятунку життя людей із зупинкою серця

Для своєчасного надання допомоги дрон здатний розвивати швидкість до 100 кілометрів за годину

Створений дрон швидкої допомоги для поря…

Голландський студент Алек Момонт показав створений ним прототип «дрона швидкої допомоги». Гвинтокрила машина пофарбована в колір швидкої допомоги, має шість пропелерів і може переносити чотири кілограми корисного навантаження - в ​​даному випадку дефібрилятор, повідомляє  ДеПо з посиланням на Hi-Tech News.

Один дрон швидкої допомоги здатний доставити дефібрилятор пацієнтові в радіусі 12 квадратних кілометрів протягом однієї хвилини, що підвищує шанс на порятунок людини з 8 відсотків до 80-ти. Працює система екстреного порятунку наступним чином. Дрон перехоплює дзвінки в службі швидкої допомоги та відправляється на місце події. Завдяки встановленій на дрон камері, яка передаватиме інформацію з місця події, оператор гвинтокрилої машини і за сумісництвом парамедик зможе в реальному часі вести спостереження і давати підказки тим людям, які зараз намагаються надати допомогу потерпілому. 

«Щорічно у близько 800 тис. осіб по всій Європі трапляється зупинка серця і лише 8 відсотків з цих людей виживають», - каже 23-річний Момонт, студент Делфтського технічного університету.

«Основною причиною такого високого рівня смертності в даному випадку є неможливість надання своєчасної допомоги. В середньому щоб дістатися до людини, яка зазнала серцевого нападу, потрібно близько 10 хвилин, в той самий час як, відмирання  мозку і його тканин без достатньої кількості кисню починається вже через 4-6 хвилин», - продовжує студент.

«Дрон швидкої допомоги здатний доставити життєво необхідний дефібрилятор в радіусі 12 квадратних кілометрів протягом всього однієї хвилини, тим самим підвищуючи шанси на виживання з 8% до 80%».

Як зазначають журналісти, прототип дрона швидкої допомоги вже привернув увагу рятувальних служб Амстердама. Крім того, інтерес у розвитку проекту висловила благодійна організація Dutch Heart Foundation, що збирає пожертви, які йдуть на дослідження, вивчення та інформаційно-пропагандистські кампанії, спрямовані на запобігання серцево-судинних захворювань.

В свою чергу, Момонт хоче, щоб його дрон став повноцінним «літаючим медичним інструментом», здатним також переносити кисневу маску, доставляючи її людям, наприклад, які опинилися поряд з пожежею і не мають доступу до повітря, а також ін'єкції інсуліну, які б стали в нагоді людям з гострими нападами діабету.

Однак, за словами Момонта, розробка дрона ще не завершена: він потребує доопрацювання його керуючих механізмів, а також вирішення всіх необхідних юридичних питань для можливості його реального використання. Тим не менш студент сподівається, що на території всіх Нідерландів можна протягом п’яти років створити повноцінну мережу дронів швидкої допомоги.

Вартість однієї такої медичної гвинтокрилої машини становить близько 15 тис. євро.

«Я сподіваюся, що ця машина зможе врятувати сотні життів вже через п'ять років, адже така штука буде здатна надати необхідну медичну допомогу протягом перших декількох хвилин після зупинки серця», - каже Момонт.

«Якщо ми зможемо дістатися до місця події швидше, ніж зараз, то зможемо врятувати безліч життів і полегшити процес реабілітації багатьох пацієнтів. Особливо гостро це питання стоїть в разі необхідності термінового надання допомоги людям з серцевими і респіраторними проблемами, в разі травм і утоплення. Завдяки технологіям, можна створювати досить компактні засоби першої допомоги та доставляти їх дронами».

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme