У Росії розістерилися через об`єднання двох українських церков

Можливе об'єднання Української автокефальної православної церкви (УАПЦ) та Української православної церкви Київського патріархату (УПЦ КП) призведе лише до сварок, оскільки канонічні помісні православні церкви все одно не визнають рішення церков, які вони вважають розкольницькими

Про це заявив  глава прес-служби Української православної церкви Московського патріархату (УПЦ МП) Василь Анісімов, повідомляє depo.ua з посиланням на РІА "Новости".

Сьогодні в Україні діють три православні структури, з яких лише одна - УПЦ МП - є канонічною і визнана усіма помісними православними церквами світу. Дві інші - УПЦ КП та УАПЦ - за підтримки політичної влади більше двох десятиліть вимагають визнання їхньої легітимності. Минулого тижня предстоятель УПЦ МП митрополит Київський і всієї України Онуфрій запропонував представникам УАПЦ відновити діалог для відновлення єдності між православними християнами на Україні, однак в автокефальної церкви взяли курс на об'єднання з УПЦ КП.

Напередодні відбулося засідання комісій УАПЦ і УПЦ КП, на якому було прийнято рішення "незабаром об'єднатися в єдину помісну Українську православну церкву", для чого 14 вересня 2015 року буде скликаний Об'єднавчий собор двох організацій. У підсумковому документі комісії підкреслювалося, що на засіданні в якості спостерігачів були присутні представники Константинопольського патріархату.
"Вони (УАПЦ і УПЦ КП - ред.) вже багато разів намагалися об'єднатися. Я думаю, навіть якщо вони на цей раз домовляться, то це ні до чого доброго не призведе. Тим більше, це не призведе до єдності з Вселенським православ'ям, до якому вони так сильно прагнуть ", - сказав Анісімов.

Співрозмовник агентства зазначив, що навіть якщо УАПЦ і УПЦ КП вдасться домовитися про об'єднання, то вони почнуть просити Константинополь визнати їх помісною церквою, що призведе лише до сварок. За його словами, УПЦ МП, Російська православна церква і Константинопольський патріархат не раз закликали розкольників повернутися в лоно канонічної церкви.

У 1992 митрополит Філарет (Денисенко), який займав раніше Київську кафедру, а після кончини патріарха Московського і всієї Русі Пимена в 1990 році обраний місцеблюстителем патріаршого престолу, що не задовольнившись наданою Українською церквою незалежністю і самостійністю в управлінні у складі Московського патріархату, спочатку зажадав для неї автокефалії, а не отримавши на це згоди, створив і юридично зареєстрував так званий Київський патріархат. Жодна з канонічних помісних православних Церков його легітимність не визнала.

УАПЦ - канонічно невизнана православна церква України та української діаспори в Європі та Америці. Також на Україні діє Українська православна церква Московського патріархату.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme