"Соціалістична утопія Самджійон": Як КНДР запрошує туристів у місто на крові

Лідер КНДР Кім Чен Ин урочисто відкрив місто Самджійон – величезний житловий комплекс і так звану "соціалістичну утопію" з курортом та готелями.  Втім, офіційна преса країни, звісно ж, не написала про рабські умови праці, грабунки і навіть вбивства – справжню ціну нового міста

"Соціалістична утопія Самджійон": Як КНД…

Depo.ua пропонує поглянути на зворотній бік цієї події.

Офіційне відкриття міста відбулося у понеділок, неподалік від гори Пуекту. На фото – новенькі та відрестовравані будівлі, вкриті снігом, феєрверки, Кім Чен Ин, який перерізає червону стрічку і лижники на місцевому курорті. 

При цьому проєкт ще не завершено: супутникові знімки демонструють, що багато запланованих об'єктів не добудовані, а подібне відкриття, ймовірно, покликане підняти бойовий дух і трохи підзаробити на туристах, - пише ВВС.

Про Самджійон місцеві ЗМІ пишуть, як про "соціалістичну утопію" –  з новими квартирами, готелями, гірськолижним курортом і комерційними, культурними та медичними установами, місто може вмістити понад 4000 родин. 

"Драматичні зміни у Самджійоні є блискучим втіленням благородних моральних зобов'язань і любові до народу, а також дорогоцінного духовного багатства, породженого непереможною силою єдності і духу впевненості в собі, проявленого усіма людьми КНДР…Радикальні зміни є блискучим результатом лояльності корейського народу…", - пишуть про відбудову міста у офіційному інформагенстві Північної Кореї  KCNA.

"Затримки в будівництві Самджійона спонукали режим Кіма мобілізувати молодіжні трудові бригади, яких перебіжчики і правозахисники уподібнили "рабській праці", тому що вони не отримують заробітну плату, погано харчуються і змушені працювати понад 12 годин на день до 10 років в обмін на кращі шанси вступити в університет або вступити у впливову робочу партію", – пише The Guardian.

"Будівництво в Самджійоні має закінчитися якомога швидше. Це страшно і жахливо. Солдати на будівництві перетворюються на грабіжників", – коментував місяць тому житель провінції Рянганг, чиї слова наводить Radio Free Asia.

Невелике місто є однією з найбільших економічних ініціатив за правління нового Кіма, але його будівництво відкладали, головним чином через брак будівельних матеріалів і робочої сили в результаті міжнародних санкцій, введених з метою приборкати ядерну програму Пхеньяна. 

Тож диктатор КНДР, ймовірно, вирішив зекономити – але не на будівництві, а на людях. Більшість робочих на проєкті є або військовими, або молоддю з трудових бригад. Втім, очевидно, солдат годували (і, ймовірно, годують зараз) не краще за юнаків – за їжу у районі Самджійона почали убивати.

Наприкінці жовтня робочий із будівництва, ймовірно, вбив сім'ю з трьох осіб, які мешкали поруч із проєктом. Тутешні жителі казали, що налякані, адже вбивство 28 жовтня – не перший насильницький інцидент за участі місцевих працівників. 

"Вбивства і крадіжки відбуваються майже кожного дня, а жителі жахливо налякані"

28 жовтня грабіжник убив сім'ю в Хосанрі, округ Самджійон. Швидше за все, вбивця зайшов до хати, щоб вкрасти їжу. Схоже, він побився з чоловіком", – розповідає джерело RFA. За його словами, одного з членів родини – дорослого чоловіка, знайшли мертвим на кухні. У руках він стискав мішки з кукурудзою. Також серед загиблих була його 11-річна донька.

Ще 2 джерела розповідають, що подібні інциденти стали доволі поширеними – не так давно одним із солдатів, мобілізованих на будівництво, була вбита і пограбована молода пара у цьому ж районі. А після наказу Кім Чен Ина прискорити будівництво і завершити його до 2020 року, на проєкт мобілізували ще більше людей, і це погіршило становище. 

"У них надзвичайно важкі умови праці, вони працюють вдень і вночі, не отримуючи достатньої кількості їжі", - розповідає один з жителів району. "Вони крадуть їжу або грабують без коливань, тому що не можуть перенести голод".

Втім, подібні новини не з’являються в інформаційному просторі КНДР – там нове місто оспівують як квінтесенцію управлінських умінь Кім Чен Ина та майбутнє Північної Кореї. Не вказуючи, якою ціною цей "рай посеред в’язниці" збудовано.

Ймовірно, нове місто, окрім свого прямого призначення відіграватиме роль "показухи" для іноземних туристів - комплекс новий, інфраструктура – є, відповідно, і контролю за тим, щоб раптом не зняли "щось не те" потрібно менше. До того ж, облаштовано гірськолижний курорт – ідеальна "капсула" для гостей.

За словами Коліна Звірко, кореспондента спеціалізованого сайту NK News, чиї слова наводить ВВС, місто є свого роду моделлю. "Там красиві чисті фасади і унікальні, багато прикрашені будівлі, які не будуть схожі на жодне інше місто Північної Кореї. Хтось, хто блукатиме по Самджійону в якості туриста, не наштовхнеться на менш доглянуті райони поодаль від головної дороги, як у випадку з Пхеньяном і іншими містами", – каже він.

Він підтверджує, що є свідоцтва примусової праці над об’єктом. "Державні ЗМІ навіть вихваляються такими робітниками, хоча вони називають їх добровольцями", – стверджує Звірко. "Нерідкі випадки, коли місцеві цивільні особи змушені працювати над такими проєктами, і часто місцеві жителі зобов'язані робити внесок в будівельні проєкти, працюючи і / або надаючи необхідні ресурси. Зазвичай люди або підкоряються, або, в деяких випадках, купують собі звільнення від цього".

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme