СОТ відмовила Росії в оскарженні газових правил Євросоюзу

Світова торговельна організація (ВТО) відмовила Росії в задоволенні більшості претензій в рамках суперечки з Європейським союзом (ЄС)

Про це йдеться у висновках на сайті організації, передає Depo.ua.

Відзначимо, що мова йде про правила роботи на газовому ринку ЄС, так званому "Третьому енергопакеті". Зокрема, він полягає у вимозі, що компанії, які займаються виробництвом та постачанням газу, не можуть бути оператори газотранспортних систем. СОТ не знайшла в цьому порушення своїх правил.

В організації повідомили, що Росія не продемонструвала, що вимога анбандлинга суперечить положенням угоди про торгівлю, на базі якого сформовано СОТ.

Крім загального правила, йшлося про конкретні три випадки - вимоги до "Газпрому" в Хорватії, Литві та Угорщині. Організація не знайшла підстав задовольняти більшість претензій Росії за ним. При цьому скаргу Росії вимоги сертифікації третіх країн в Хорватії, Литві та Угорщині визнали правомірним.

Нагадаємо, "Третій енергопакет" - це набір директив щодо внутрішнього ринку газу і элекроэнергии в ЄС. Його взяли для більшої відкритості газових і енергетичних ринків в ЄС, він набув чинності в липні 2009 року. Заборона постачальнику газу бути одночасно його транспортером є основним елементом Третього енергопакету.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна

Мітки: #Росія #ЄС