Сьогодні біларуси обиратимуть собі президента з чотирьох кандидатів

У списки для голосування включено більше 6900000 виборців, у тому числі за межами Білорусі - понад 5,7 тис. чоловік

Про це повідомляє depo.ua з посиланням на БЕЛТА.

Для того щоб отримати бюлетень, при собі необхідно мати документи, що засвідчують особу. Крім паспорта, можна пред'явити довідку органів внутрішніх справ про втрату паспорта, а військовослужбовцям строкової служби - військовий квиток.

Якщо ж у виборця немає паспорта (наприклад, поданий в посольство на отримання візи), але він внесений до списків для голосування, бюлетень видається на основі службового посвідчення держслужбовця, студентського квитка, пенсійного посвідчення з фотографією або водійських прав. Головне, щоб у цих документах був фотознімок громадянина. Свій голос на користь того чи іншого кандидата на вищий державний пост можна віддати з 8.00 до 20.00.

У день виборів за місцем перебування виборця голосування також організовано з 8.00 до 20.00, проте прохання про організацію такого виду голосування має бути подана сьогодні не пізніше 18.00.

Кандидатами в президенти у нинішній виборчій кампанії зареєстровані четверо: Сергій Гайдукевич, Тетяна Короткевич, Олександр Лукашенко і Микола Улаховіч. Їхні прізвища в алфавітному порядку вказані в бюлетені для голосування, який отримують громадяни, прийшовши на дільницю. Бюлетень містить роз'яснення про порядок заповнення, на зворотному боці мають бути обов'язково проставлені підписи не менше двох членів дільничної комісії.

Також у бюлетені можна знайти коротку інформацію про кандидатів - дати народження, посади (заняття), місця роботи та місця проживання, партійності. Праворуч від даних про кожного претендента на вищий державний пост розташовується порожній квадрат.

У кінці переліку кандидатів поміщається рядок "Проти всіх кандидатів" з розташованим праворуч від неї порожнім квадратом. Визначившись, виборець направляється в кабіну для таємного голосування, де повинен поставити у бюлетені будь-який знак (хрестик, галочку, точку) в порожньому квадраті, розташованому праворуч від прізвища того кандидата, за якого він голосує.

Якщо виборець голосує проти всіх кандидатів, він ставить будь-який знак в порожньому квадраті, розташованому праворуч від рядка "Проти всіх кандидатів". Всього для головного електорального події віддруковано близько 7 млн бюлетенів, кількостей резервних становить не більше 5% і вони розподілені по ділянках. У разі якщо виборець вважає, що при заповненні бюлетеня зробив помилку, він має право звернутися до члена дільничної комісії з проханням видати йому новий бюлетень замість зіпсованого.

Зіпсований бюлетень погашається і надалі не враховується. Крім того, недійсним визнається бюлетень невстановленого зразка (відрізняється за розміром, кольором, якістю паперу, типографського шрифту тощо) або якщо на його зворотному боці відсутні підписи членів дільничної комісії. Недійсний бюлетень, в якому знак поставлений більш ніж в одному квадраті або не поставлений ні в одному з квадратів.

Вважається, що вибори Президента Білорусі відбулися, якщо в голосуванні взяло участь більше половини громадян країни, включених до списку виборців. Глава держави вважається обраним, якщо за нього проголосувало більше половини громадян Білорусі, які взяли участь у голосуванні. Повідомлення про підсумки головного електорального події ЦВК передає засобам масової інформації для опублікування не пізніше ніж через три дні з моменту підписання протоколу про підсумки виборов

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme