Смертельна лихоманка Ебола почала розповзатися світом

Представник лікарні Королеви Єлизавети в Гонконзі повідомив, що помістили в карантин жінку, що повернулася з подорожі Африкою з симптомами лихоманки Ебола

Смертельна лихоманка Ебола почала розпов…

Як повідомляє The Daily Mail, раніше у британському Бірмінгемі був госпіталізований чоловік, що повернувся з Нігерії, у якого також виявилися симптоми небезпечної лихоманки, передає ДеПо з посиланням на Newsru.com.

Британський уряд скликав екстрену нараду.

Спалах лихоманки на заході Африки почався в лютому цього року і вже побив усі рекорди. За цей час в Гвінеї, Ліберії і Сьєрра-Леоне загинули більше 600 осіб - за різними даними, точне число загиблих на даний момент складає від 647 до 660.

Між тим усі санітарні лікарі світу стурбовані перспективами: кілька днів тому американець, що співпрацював з владою Ліберії, де спостерігається спалах лихоманки, був пропущений на два внутрішньоконтинентальні рейси, незважаючи на явні симптоми. Пізніше чоловік помер, але лікарі тепер розшукують його попутників. Рейси з Ліберії скасовані.

Хвороба не щадить нікого, включаючи тих, хто з нею бореться, рятуючи життя. Так, 29 липня в Сьєрра-Леоне помер провідний фахівець з цього захворювання в країні, Шейх Умар Хан, що врятував більше сотні людей.

Зараз в США, можливо, вже знаходяться носії вірусу Ебола: сім'я доктора Кента Брентлі нещодавно повернулася з Африки, де мешкала разом з ним. Проте вони поїхали до того, як у нього з'явилися перші симптоми. Інкубаційний період лихоманки Ебола складає 21 день, тому є ризик, що вони також могли заразитися. Членів сім'ї доктора попросили уважно стежити за своїм станом і негайно повідомити лікарів при виявленні симптомів.

Проти лихоманки немає вакцини. Смертність досягає 90%. Уперше вірус з'явився в 1976 році в ДРК, в поселенні на березі ріки Ебола, звідки і дістав назву.

Ебола викликає лихоманку, блювоту, кровотечі й діарею, і вбиває до 90,% тих, хто заразився. Хвороба дуже заразна і передається через контакт з кров'ю або іншими рідинами інфікованих людей або тварин.

Ліків від лихоманки Ебола також не існує: противірусні препарати ніяк не діють на збудник захворювання. Все, що може запропонувати сучасна медицина, - загальнозміцнююча терапія для полегшення симптомів.

 

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme