Сенат США постановив: Росія втручалася у вибори 2016 року і хоче це зробити знову

Комітет сенату США з розвідки оприлюднив 25 липня доповідь про втручання Росії в президентські вибори у США в 2016 році

Доповідь Сенату, як і звіт спецпрокурора Роберта Мюллера, містить висновок, що втручання Росії у внутрішньополітичні процеси США в 2016 році не є ізольованим явищем і що Кремль продовжує свою підривну діяльність і зараз, маючи на меті вплив на президентські вибори 2020 року, передає Depo.ua з посиланням на "Радіо Свобода".

У сенатській доповіді увага зосереджена на зусиллях Москви зі зламу комп’ютерних систем Демократичної партії, кампанії дезінформації в соціальних мережах з тим, щоб посіяти розбрат серед американських виборців, а також на аналізі безпеки комп’ютерної інфраструктури виборчої системи на рівні штатів.

Сенатський комітет і Міністерство національної безпеки дійшли висновку, що російські хакери проникли у виборчі системи 21 штату, проте доказів маніпулювання результатами виборів у цих штатах розслідування не виявили.

У доповіді наголошується, що Москва скористалася непідготовленістю відповідних служб на рівні штатів. Спецслужбам США рекомендується приділяти особливу увагу відстеженню потенційних кібератак, а міністерство національної безпеки має забезпечити надійний зв’язок між структурами федерального уряду і штатів. Серед рекомендацій також заміна в багатьох штатах технічно застарілих систем голосування, які більш уразливі для кібератак.

Серед інших рекомендацій Комітету з розвідки – додаткове фінансування заходів безпеки, якщо виділених на це $380 млн виявиться недостатньо.

Додамо, що наступні президентські вибори в США заплановані на 2020 рік.

Нагадаємо, колишній спецпрокурор США Роберт Мюллер, який розслідував російське втручання в американські вибори 2016 року, на слуханнях у комітеті з питань розвідки Палати представників заявив, що втручання Росії в американські вибори 2016 року не було одноразовим, воно триває і нині.

За словами Мюллера, звинувачення у перешкоджанні правосуддю можуть бути висунуті Дональду Трампу після того, як він залишить посаду президента, допоки ж він на ній знаходиться, прокурори не мають такого права.

24 липня, перед початком свідчень Мюллера у Конгресі, президент США Дональд Трамп опублікував цілих вісім повідомлень у Twitter зі словесними нападами особисто на Мюллера, демократів, американську пресу. Він знову звинуватив спецпрокурора в заангажованості, назвав розслідування "полюванням на відьом", вчергове великими літерами написав "ЖОДНОЇ ЗМОВИ, ЖОДНИХ ПЕРЕШКОДЖАНЬ".

Як відомо, генпрокурор Трампа не дозволив оприлюднити частину звіту Мюллера.

Довідка: 18 квітня спецпрокурор США Роберт Мюллер у своєму розслідуванні детально описав спроби Росії втрутитися у президентські вибори 2016 року через хакерські злами, однак не знайшов жодних доказів можливої змови кампанії Трампа з росіянами.

Конгресмени США зобов'язали Мін'юст надати повний звіт розслідування Мюллера.

24 березня міністр юстиції і генпрокурор США Вільям Барр передав американському Конгресу доповідь про розслідування "російської справи" спецпрокурора Роберта Мюллера. Цей звіт зняв з президента США Дональда Трампа підозри про змову з Росією.

Водночас у документі містяться факти проти Росії щодо її спроби вплинути на підсумки президентських виборів.

Генеральний прокурор США Вільям Барр мав намір опублікувати публічну версію доповіді спецпрокурора Роберта Мюллера про розслідування втручання Росії у президентські вибори 2016 року протягом кількох тижнів.

Рейтинг президента США Дональда Трампа впав до рекордного для цього року рівня після публікації розслідування спеціального прокурора Роберта Мюллера щодо змови його команди з Росією перед президентськими виборами в США у 2016 році.

29 травня 2019 року спецпрокурор Роберт Мюллер, який розслідував можливу змову кампанії Трампа з росіянами і втручання РФ у президентські вибори в США, заявив, що закриває свій офіс. Мюллер вперше виступив із публічним коментарем щодо результатів свого розслідування, яке тривало два роки. Він сказав, що вирішив виступити, оскільки розслідування завершено, його офіс формально закривається, а він подає у відставку з Міністерства юстиції, щоб "повернутися до приватного життя".

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme