Руїна для Путіна: Як Росія заробить мільярди на відбудові Сирії

За шість років війни Сирія перетворилася на руїну, яку вже починають відбудовувати. І робитимуть це союзники режиму Асада

Руїна для Путіна: Як Росія заробить міль…

Гаряча фаза шестирічної громадянської війни у Сирії поступово минає, урядові війська Башара Асада повернули під свій контроль значні території, контрольовані повстанцями, а Ісламська Держава була витіснена зі своїх основних опорних пунктів, пише Depo.ua, публікуючи переклад статті Foreign Policy.

Але там, де мільйони мирних сирійців бачили руїни, і сотні тисяч загинули за останні шість років, компанії всередині Сирії та за її межами бачать доларові знаки. Бо кожен зруйнований міст, дорога, будинок чи електростанція стануть шансом для компаній на отримання вигідного державного контракту на будівництво. Режим досить скоро розпочне їх роздавати.

В серпні компанії із майже 20-ти країн приїхали у Сирію на Міжнародну виставку, яка проходила у Дамаску - столиці країни. Це була перша виставка з 2011-го року (початок війни), яка стала сигналом того, що країна знову відкрита для бізнесу. Звичайно, компанії з країн, які були опонентами Асада у цій війні, не були запрошені на неї.

Швидше за все, контракти на реконструкцію отримають фірми з Росії та Ірану, втім компанії з Китаю та Бразилії також хочуть долучитися.

Більшість західних компаній не були запрошені - протягом Генасамблеї ООН у вересні більшість країн Заходу на Перської затоки, опозиційно налаштованих до режиму, зазначали, що вони не братимуть участі у відбудові Сирії доки триватиме "політичний процес" по усуненню Асада від влади.

Радник президента США з нацбезпеки Макмастер підтвердив цю позицію 19-го жовтня у Вашингтоні словами: "Ми маємо забезпечити, щоб жодним долларом не відновлювалося нічого, що під контролем у цього жорсткого режиму".

Вже у квітні 2016-го, незадовго після того, як Росія вступила у війну в Сирії, вона вже підписала інфраструктурні та інші контракти на майже $1 млрд.

У листопаді 2016-го Дамаск пообіцяв пріоритетність Москви при укладанні контрактів. Кілька енергетичних компаній, пов'язаних з Кремлем, вже розпочали вести бізнес, пов'язаний з нафтою, газом та видобутком корисних копалин у районах, з яких були вибиті сили ІДІЛ. Обидві країни розглядають можливість створення єдиного банку для полегшення подібних транзакцій, який буде контролюватися російським і сирійським центробанками.

Але Дамаск так само звертається по допомогу і до іншого союзника. Раніше цього року фірми з Ірану, пов'язані з Корпусом вартових Ісламської Революції, підписали угоди про відновлення телефонних мереж і шахт, а минулого місяця іранські компанії підписали ряд попередніх угод про будівництво нових електростанцій у кількох сирійських містах, включаючи Алеппо та Хомс. Іранські чиновники, пов'язані з нафтою, також заявили, що країна побудує нафтопереробний завод у Сирії.

Інші країни так само прагнуть взяти участь у цьому процесі. 19-го жовтня міністр закордонних справ Бразилії Алоізіо Нуньєс заявив, що Бразилія збирається відновити дипломатичні стосунки з Сирією та відкрити посольство в країні, яке закрилося у 2012-му році, заради того, щоб дати шанс бразильським компаніями брати участь у реконструкції.

На міжнародній виставці в Дамаску також були присутні представники малих західних компаній, котрі також хочуть взяти участь у процесі, який оцінюється у $300 мільярдів, які будуть витрачені на відбудову.

Реконструкція і відбудова не принесе користі всім сирійцям. Еліти, які не підтримували Асада, втекли з країни, залишивши виключно прибічників режиму, котрі вже відкривають нові підприємства та будівельні компанії, щоб разом із міжнародними фірмами отримати ласі контракти. І далеко не кожен куточок розірваної війною країни отримає щедрість Дамаску: режим збирається покарати регіони, котрі повстали проти влади, не створюючи для них фонди із реконструкції сказала Ліна Хатіб, глава програми Близького Сходу і Північної Африки в Чатем Хаус.

"Сирійський режим не зацікавлений у відбудові всієї країни, виключно її лояльних територій", - сказала вона.

Організації, які допомагають Сирії занепокоєні, що відбудова виключно лояльних територій виключно поглиблюватиме і цементуватиме розбіжності, які проявлялися в ході шестирічної війни в країні. Кілька таких організацій, в тому числі Oxfam, Save the Children, і CARE International, навесні цього року опублікували спільну заяву, в якій йдеться, що "рух в бік допомоги з реконструкцією може принести більше шкоди, ніж користі", якщо це відбуватиметься в межах сирійського уряду, який не поважає права людей.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme