Розвідка США оприлюднила доповідь про загрози з боку Росії

Розвідувальне управління Міністерства оборони США попередило про загрози з боку Росії
 

Журналіст стрічки новин

 

Про це йдеться у доповіді про глобальні загрози в 2021 році, яку перед слуханнями в Сенаті опубліковано на сайті сенатського комітету у справах збройних сил, повідомляє Depo.ua.

Як зазначається у доповіді, головними суперниками США, які хочуть кинути виклик військовому лідерству Вашингтона, є Китай і Росія. Ці країни використовують найманців, кібератаки, маніпуляцію інформацією, підрив економічної могутності суперників тощо.

Крім того, у розвідці наголосили, що російські збройні сили є потенційною загрозою існуванню США. Вони використовуються для збереження впливу в країнах по периметру російських кордонів, за допомогою чого Росія може кинути виклик глобальному лідерству США.

Головним важилем впливу Росії на Україну доповідачі назвали військову присутність на сході країни.

На думку авторів доповіді, зараз Москва не зацікавлена в прямому зіткненні з США, але не відмовиться від конфронтації. "Кремль, швидше за все, намагатиметься не провокувати Вашингтон, але може це зробити, якщо буде переконаний, що США втручаються в російську внутрішню політику чи іншим чином загрожують стратегічним інтересам Росії".

За даними американської розвідки, Росія протягом кількох років значно збільшить ядерний арсенал завдяки нестратегічним засобам. Також у США припускають, що Росія має незадекларовану хімічну зброю, таку як нервово-паралітична речовина Новачок, якою, ймовірно, отруїли опозиціонера Олексія Навального.

"Москва використовує низку політичних, економічних, дипломатичних, розвідувальних, громадських і військових засобів, уникаючи прямого конфлікту, для того, щоб змагатись із Заходом", – йдеться у доповіді.

У Держуправлінні США зазначили, що Росія націлена на країни-члени НАТО, вразливі для російського впливу, – як ті, що культурно, історично і релігійно близькі Росії, так і країни, де є проблеми з корупцією і слабка економіка. Також Кремль прагне підірвати прихильність НАТО колективній обороні.

Нагадаємо, за даними Міноборони України, Росія стягнула до українського кордону 28 батальйонних тактичних груп. Про це 30 березня на позачерговому засіданні Верховної Ради заявив головнокомандувач ЗСУ Руслан Хомчак. Тоді ж Верховна Рада України ухвалила постанову №5312 щодо ескалації російсько-українського збройного конфлікту, засудивши дії Росії.

10 квітня Україна ініціювала в ОБСЄ спеціальне засідання через збройну ескалацію Росії біля українського кордону та в тимчасово окупованому Криму. Однак Росія відмовилася брати участь у цьому засіданні.

12 квітня українська розвідка повідомила про збільшення ударних угрупувань Росії біля українських кордонів.

13 квітня міністр оборони Російської Федерації Сергій Шойгу пояснив стягування російських військ до кордону з Україною масовими військовими навчаннями НАТО.

17 квітня Росія перекинула у Чорне море 15 кораблів Каспійської флотилії.

22 квітня міністр оборони Російської Федерації Сергій Шойгу заявив, що з 23 квітня війська Південного і Західного військових округів, ВДВ почнуть повертатися з південних рубежів Росії в пункти постійної дислокації.

Водночас, попри заяви про відведення російських військ від українського кордону, два великих десантних кораблі Північного флоту продовжують залишаються в Чорному морі.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme