Російсько-турецькі переговори про знижку на газ зайшли в глухий кут - ЗМІ

Переговори між «Газпромом» і турецькою держкомпанією Botas про зниження ціни на газ РФ під загрозою зриву

Російсько-турецькі переговори про знижку…

Про це пише місцева газета Hurriyet. Джерела «Коммерсанта» на турецькому ринку підтвердили, що переговори зайшли в глухий кут, передає depo.ua.

Так, на початку лютого міністр енергетики Туреччини Танер Йилдиз заявив, що сторони домовилися про зниження ціни на газ для Botas на 10,25%, але за півтора місяці компанії так і не підписали додаткову угоду до контракту.

За даними видання, у сторін різна думка про те, до якого компоненту формули повинна застосовуватися знижка: «Газпром» хоче застосувати її до контрактної ціни, а Botas - до базової. Останній варіант вигідніший для Botas, хоча зараз, за ​​розрахунками видання, різниця між цими способами розрахунку всього кілька доларів на тисячу кубометрів, але при зростанні ціни на нафту ефект стане помітнішим.

Як повідомляється, знижка на газ була частиною торішніх політичних домовленостей Москви і Анкари про прокладання в Туреччині газопроводу «Турецький потік» (потужність до 63 млрд кубометрів на рік) замість скасованого South Stream. «Газпром» зацікавлений швидше почати будівництво, законтрактовані для South Stream судна-трубоукладчики вже четвертий місяць чекають у болгарській Варні, і компанія оплачує їх простій.

Але «Газпрому» для початку потрібно хоча б отримати від Анкари дозвіл на проектні дослідження в територіальних водах Туреччини, щоб прокласти морську частину труби. Запит на це монополія направила в кінці січня, але дозвіл поки не отримано.

Турецькі офіційні особи уникають детально коментувати майбутнє проекту, воліючи говорити про газопровід TANAP з Азербайджану. 17 березня будівництво цієї труби вже офіційно почалося, і для цього Туреччину відвідав заступник голови Єврокомісії Марош Шефчович, який відповідає за створення енергосоюза ЄС. За планом його створення, Туреччина повинна стати ключовою країною, через яку в Південно-Східну Європу прийде газ з Каспійського регіону. Говорячи про «Турецький потік», пан Шефчович вчора знову підкреслив непропрацьованність проекту, заявивши, що рішення про нього «не може бути прийняте без консультацій із споживачами, з Єврокомісією».

У той же час і сама Туреччина зацікавлена ​​в тому, щоб отримати знижку на російський газ якомога швидше. Турецька ліра продовжує слабшати до долара, і маржа місцевих газових імпортерів, які купують паливо за долари, різко падає. З початку лютого, коли була узгоджена знижка в 10,25%, ліра ослабла ще на 8%.

За словами співрозмовника видання в одному з приватних турецьких імпортерів, у березні компанія змушена була знизити закупівлі газу з РФ по Трансбалканському газопроводу, так як його ціна занадто велика.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme