Росії потрібна Арктика для ядерного стримування - ЗМІ

Росія стрімко нарощує свої військові сили в Арктиці, висловлюючи свої претензії на цей холодний регіон

Росії потрібна Арктика для ядерного стри…

З 2017 року Росія збирається побудувати свої винищувачі-перехоплювачі далекого радіусу дії МіГ-31 і відновлює давно закинуті бази радянського часу, пише американське видання The Daily Beast, передає ДеПо з посиланням на ZN.UA.

Базування в Арктиці перехоплювачів, які можуть літати майже втричі швидше швидкості звуку, - тільки початок. У Росії набагато грандіозніші плани на Арктику. «Ми плануємо будівництво 13 аеродромів, одного наземного авіаційного полігону, 10 технічних позицій радіолокаційних відділень і пунктів наведення авіації», - заявив начальник Національного центру управління обороною РФ генерал-лейтенант Михайло Мізинцев.

На додаток до всього Росія почала розміщувати стратегічні бомбардувальники Ту-95, здатні нести ядерну зброю, вони патрулюють цей регіон.

У квітні російський президент Володимир Путін заявив, що Росія створить мережу військово-морських баз, щоб розміщувати підводні човни і надводні кораблі. Росія працює над новим флотом підводних ракетних крейсерів, здатних діяти під крижаними шапками. Також РФ знову відкриває 10 пошуково-рятувальних баз.

Щоб ефективно діяти на Далекій Півночі, Росія вкладає свої кошти в нові атомні криголами. До російського цивільного флоту приєднаються три такі гіганти, що отримали назви «Арктика», «Сибір» і «Урал». Перший почнуть експлуатувати в 2017 році, останній почнуть використовувати до 2021 року.

Старший віце-президент вашингтонського Центру стратегічних і міжнародних досліджень Хізер Конлі зазначає, що Росія посилювала свої позиції протягом багатьох років.

У Росії в Арктиці є подвійні інтереси. Головним завданням регіону для РФ є стратегічне ядерне стримування. Як повідомив виданню фахівець з арктичної безпеки з Університету Калгарі Роб Х'юберт, Росія активно будує нові підводні крейсери проекту «Борей» і модернізує старі радянські підводні човни проектів 667БДР і 667БДРМ. Експерт зазначає, що РФ хоче, щоб її підводні крейсери з балістичними ракетами діяли під полярними льодами - їх так важче відстежувати.

«Поки Росія хоча б претендує на статус великої держави, «тертя» в Арктиці триватимуть, - вважає Х'юберт. - Якщо Росія хоче підтримувати свій потенціал ядерного стримування, їй будуть потрібні бази навколо Мурманська».

Крім безпеки, Арктика несе для Росії й економічний інтерес. На частку Арктики припадають 22% російського експорту і 14% російського ВВП.

Російські лідери роблять ставку на майбутнє і вважають, що в майбутньому Арктика забезпечить Росії економічне зростання. Існує думка, що після того, як розтануть льоди, стануть доступні корисні копалини й енергетичні ресурси.

За ресурси Арктики борються США, Канада, Росія, Норвегія і Данія. Один із головних предметів суперечки - наскільки далеко простягається арктичний континентальний шельф. Росіяни і канадці особливо агресивно виступають у своїх претензіях на регіон. Залежно від того, чиї дані ООН визнає переконливішими, одна з країн отримає право експлуатувати ці ресурси.

Як зазначається у статті, США не зможуть відстоювати свої претензії, оскільки американський уряд досі не ратифікував Конвенцію ООН з морського права.

Водночас Кремль намагається зробити так, щоб будь-яке судно, що проходить через цей регіон, отримувало у нього дозвіл, і його супроводжував російський криголам.

Нагадаємо, навесні 2015 року Російська Федерація подасть до Комісії при ООН по морському дну заявку щодо розширення своїх меж в Арктиці на більш ніж 1 млн кв. км.

Нагадаємо також, раніше міністр оборони РФ Сергій Шойгу заявив, що вже поточного року російські війська будуть розміщені по всьому арктичному поясу - від північно-західних регіонів країни до Далекого Сходу.

 

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme