"Роскосмос" звинуватив Україну і Маска у своїх космічних провалах

У корпорації "Роскосмос" заявили, що через українських виробників були зірвані запуски супутників, а через санкції частка російської космічної техніки склала лише третину від запланованого торік

Про цього говориться в річному звіті компанії, передає Depo.ua з посиланням на РБК.

Відзначається, що згідно з планом частка російського експорту ракетно-космічної техніки мала за підсумками 2017 року становити 24,5% від світового, але по факту цей показник склав 8,5%.

"Роскосмос" пояснює це санкціями, а також падінням курсу рубля, через що не вдалося оснастити техніку "високоякісною імпортною апаратурою"", - йдеться в повідомленні.

Також в компанії скаржаться на конкуренцію з боку приватних американських космічних компаній, передусім SpaceX.

У документі зазначено, що за планом "Роскосмос" повинен був запустити 25 апаратів, а за фактом запустив тільки 17, оскільки українські виробники не поставили комплектуючі або затримали виробництво ракети-носія.

Зокрема, повідомляється, що на рік був перенесений запуск супутника зв'язку "Гонець-М" через те, що Україна не поставила комплектуючі для розгінного блоку "Бриз-КМ", а також з цієї ж причини на 2018 рік був перенесений запуск одного з двох пристроїв дистанційного зондування Землі Sentinel-3B.

Також в звіті сказано, що "у зв'язку з затримкою виготовлення ракети-носія українського виробництва" був зірваний запуск українського супутника "Либідь".

Нагадаємо, за останній час з російськими ракетами "Союз" сталося кілька НП.

30 серпня на російському кораблі "Союз МС-08", пристикованому до МКС, стався витік повітря, внаслідок чого ледь не розгерметизувалась вся станція. Він розташовувався у побутовому відсіку.

Пізніше російські космонавти ввели у виявлені отвори герметик і закрили їх латочками.

Вранці 11 жовтня ракета "Союз" стартувала з Гагарінського старту космодрому Байконур. У складі експедиції, яка повинна була відправитися на МКС, - космонавт Роскосмосу Олексій Овчінін і астронавт НАСА Нік Хейг.

На 119-й секунді після старту аварійно відключилися двигуни другого ступеня.

Спусковий апарат з космонавтами здійснив аварійну посадку. Екіпаж залишився живим.

12 жовтня стало відомо, що аварію першого ступеня ракети Союз-ФГ після запуску з Байконура спровокувала несправність одного з клапанів.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme