Росію та США закликають скоротити кількість боєголовок і пускових установок

Голова МЗС Німеччини Хайко Маас закликав США і РФ зберегти Договір про скорочення стратегічних наступальних озброєнь (СНО-3), строк дії якого закінчується в 2021 році
 

Про це повідомляє Depo.ua з посиланням на прес-службу німецького відомства.

Маас також закликав докласти зусиль для того, щоб, "нарешті, Договір про заборону випробувань ядерної зброї набув чинності".

"Незалежно від того, в Європі, чи в Азії або десь ще - ми не можемо дозволити собі нових потрясінь для стратегічної стабільності. У зв'язку з цим ми повинні зберегти такий важливий, що працює договір СНО-3". Документ не тільки служить безпеки у відносинах між США і Росією, але є стовпом безпеки Європи та глобального ядерного порядку", - йдеться в повідомленні.

Він заявив, що нові кроки щодо скорочення ядерної зброї можливі без підриву безпеки.

"США і Росія можуть і повинні і далі скорочувати кількість боєголовок і установок", - вважає Маас.

Нагадаємо, 4 грудня 2018 року державний секретар США Майк Помпео заявив, що Америка перестане дотримуватися Договору про ліквідацію ракет середньої і малої дальності (ДРСМД) протягом 60 днів, якщо Росія не повернеться до виконання взятих на себе зобов'язань.

15 січня в Женеві відбулися міжвідомчі російсько-американські консультації щодо ДРСМД.

16 січня США заявили, що 2 лютого почнуть процес виходу з Договору про ліквідацію ракет середньої і меншої дальності (ДРСМД).

У НАТО стурбовані тим, що Росія не дотримується зобов'язань за Договором про ліквідацію ракет середньої та малої дальності.

Водночас на Росії вважають неприйнятною вимогу США знищити всі ракети 9М729, які викликають у Вашингтона підозри в порушенні договору про ракети середньої і меншої дальності.

4 березня Путін підписав указ про призупинення ракетного договору

Довідка: Договір про ліквідацію ракет середньої та меншої дальності (ДРСМД) був підписаний лідерами США і СРСР в 1987 році і фіксує відмову сторін виробляти, використовувати і зберігати балістичні ракети наземного базування середньої (від 1 тис. до 5,5 тис. км) і малої (від 500 до 1 тис. км) дальності.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme