Російський "театр абсурду" в ООН: Як Богдан допоміг Путіну

Росія вдруге скликає засідання Ради безпеки ООН через український мовний закон. Але цього разу в її рукаві – додатковий козир
 

Журналіст відділу "Життя"
Російський "театр абсурду" в ООН: Як Бог…

Першу спробу підняти міжнародний хайп через мовний закон країна-агресор здійснила у травні, за місяць після його прийняття. Представник Росії Василь Небензя галасував, що закон протирічить Мінським угодам, і що в Україні вводять "мовну інквізицію". Однак тоді Радбез Росію не підтримав – обговорення закону не включили у порядок денний. Україна перемогла з мінімальним відривом – п'ять делегацій виступили за ініціативу Росії, шість висловилися проти і чотири утрималися. Тепер Росія намагається вже вдруге скликати Радбез через набуття законом чинності.

Новиною у Facebook поділився речник представництва України при ООН Олег Ніколенко.

"Незабаром на нас чекає другий акт театру абсурду в Раді Безпеки ООН. Делегація РФ повторно звернулася про обговорення українського мовного закону в Радбезі ООН. Сьогодні під час погодження програми роботи на поточний місяць таке засідання попередньо запланували на 16 липня", – написав він.

При тому, що українська делегація не раз справедливо наголошувала, що закони країни – її внутрішня справа, ворог намагається використати інфопривід для спроби дестабілізації ситуації в Україні. Ніколенко вбачає у діях Кремля, в тому числі, можливість для України. Мовляв, на засіданні ми зможемо підняти питання звільнення українських моряків і інших політв'язнів, обстріли на Донбасі, справу МН17.

Втім, виграти цю партію може бути важче, адже серед світових політиків вже зараз може сформуватися двояка думка щодо мовного питання в Україні.

По-перше, козирів агресору додала п'ята колона – у червні група з 51 народного депутата подала позов в Конституційний суд щодо відповідності закону нормам Конституції. "Опозиційний блок" намагається додати закону розголосу, а собі – електоральних балів у проросійських виборців, піднімаючи тему у парламенті.  Втім, до думки проросійських сил обізнані з ситуацією в Україні світові політики давно ставляться зі скепсисом.

Але по-друге, відзначилася нова влада, а точніше, голова Офісу президента Андрій Богдан, який висловився щодо мови в інтерв'ю "РБК-Україна".

Нагадаємо, коментуючи раніше озвучену ідею проведення першого референдуму, Богдан уточнив:

"Там було не так – не про переговори з Росією, а щодо якихось тонких моментів, наприклад, з питання про мову. Ми можемо Донецькій і Луганській області дозволити розмовляти російською мовою, якщо у нас почнеться мир у країні? Ставимо питання - "так/ні". Якщо можемо, тоді Донецьк і Луганськ спілкуються російською мовою", - сказав очільник Офісу президента.

Озвучена позиція наробила розголосу у медіа і соцмережах.  Партія "Європейська Солідарність" звернулася до Володимира Зеленського з вимогою озвучити власне ставлення до слів Андрія Богдана.  

Пізніше представник президента України у Верховній Раді Руслан Стефанчук в ефірі шоу "Свобода слова" акцентував, що Богдан озвучив власну думку, а не позицію партії чи президента.

"Це слід трактувати як особисту позицію Андрія Богдана, оскільки вона не зовсім корелюється з тим, що заявлено у програмі нашої партії. Оскільки для нас визначальним є положення ст. 10 КУ, відповідно до якої єдиною державною мовою в Україні є українська мова", - пояснив Стефанчук.

Але інтерв'ю чиновників, тим більше, високопосадовців, на політичні теми загалом не сприймають як "особисті". Тим паче, що слова Стефанчука на шоу - теж не офіційна позиція Зеленського.  

Тож наразі у російських делегатів у Радбезі є привід говорити, що із нормами закону не згодні як опозиційні сили, так і, частково, представники нової влади. 

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme