Російські олігархи на службі республіканців: Як руденька Бутіна тягне Трампа на дно

Взявшись за розслідування роботи незареєстрованої російської лобістки, правоохоронці США несподівано розкрили новий пласт зв'язків Дональда Трампа з Кремлем

Журналіст відділу «Світ»
Російські олігархи на службі республікан…

Історія з Марією Бутіною, обвинуваченою в роботі в США в якості іноземного агента без належної реєстрації в Мін'юсті, набирає нових і дедалі цікавіших деталей.

Зокрема, потроху руйнується версія російського МЗС про те, що вона була "звичайною студенткою без будь-якого політичного впливу". Учора Reuters стало відомо, що Бутіна зустрічалася з заступником голови ФРС США і заступником міністра фінансів США. Напевно, далеко не всі іноземні студентки "без політичного впливу" беруть участь в подібних зустрічах.

Які, до слова, були організовані "Центром національних інтересів" – лобістською організацією, яка не раз була помічена в обслуговуванні інтересів Росії у США. Той самий центр у квітні 2016 року організовував зустріч за участю тоді ще кандидата в президенти Дональда Трампа в готелі Mayflower у Вашингтоні. Там був присутній і тодішній посол Росії в США Сергій Кисляк. А за два місяці до цього очільник центру, американець російського походження Дмитро Саймс відвідував Москву. Де зустрічався з членами уряду і особисто Володимиром Путіним. "Співпадіння?... ".

Посадовці американського Мінфіну підтвердили журналістам факт зустрічей, але відмовились коментувати деталі. Разом із Бутіною участь в зустрічах брав і теперішній заступник голови Центробанку Росії Олександр Торшин. Який до отримання теперішньої посади був віце-спікером Ради Федерації, а також політичним "дахом" Таганського злочинного угруповання.

Іншим цікавим моментом із життя Бутіної, який сплив на цих вихідних завдяки старанням журналістів The Washington Post, став факт отримання нею фінансової підтримки для свого громадянського проекту на підтримку права на носіння зброї від російського бізнесмена Костянтина Ніколаєва. Представник якого факт зустрічей бізнесмена з Бутіною підтвердив, але від будь-якої конкретики категорично відмовився. А син Ніколаєва, який в 2016 році також навчався у США, був при тому і волонтером у виборчій кампанії Дональда Трампа. І, мабуть, добре проявив себе – його батька було запрошено на інавгурацію Трампа. "Співпадіння?... ".

У світлі цих свідчень Бутіної постає прецікава картина. Якщо на початку слідства мова йшла про дівчину, яка займалась лобізмом, не зареєструвавшись у Мінюсті США, то згодом цей образ змінився на шпигунку, яка займалась лобізмом в обмін на що завгодно - від сексуальних послуг до підтримки з боку російської розвідки. Натомість зараз ми спостерігаємо за черговою метаморфозою образу Бутіної.

Стає зрозуміло, що вона – не брава одиначка, заслана Луб'янкою у лігво капіталістів, а частина розлогої групи впливу. Куди входили не тільки готові на все "патріотки" – але й син респектабельного бізнесмена, і керівники лобістських організацій з міцними зв'язками у Москві – у найвищих ешелонах російської влади.

І ця картина наштовхує на два висновки. Перший із яких полягає в тому, що у спецпрокурора Роберта Мюллера, який займається розслідуванням зв'язків Дональда Трампа з Росією, ще дуже і дуже немало роботи. А другий полягає в тому, що для викорінення російського впливу у США потрібно не тільки ловити "традиційних" шпигунів, які працюють під дипломатичним прикриттям і є кадровими співробітниками ФСБ. Треба просіювати ще й усіх російських студентів, науковців та бізнесменів, які демонструють надмірний інтерес до громадського і політичного життя США. Ну, або позбутись їх усіх, просто відмінивши певні типи віз. Виключно з метою економії часу та сил американських спецслужб.

Фото: EPA

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme